herb Czarni Wałbrzych
Sudety Dziećmorowice   Czarni Wałbrzych

2018-06-17, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Ostatnia kolejka A-klasy przyniosła ogromne emocje w walce o utrzymanie, a spośród meczów zagrożonych drużyn najciekawsze było starcie Sudetów Dziećmorowice z Czarnymi Wałbrzych. Przez większość spotkania w lepszej sytuacji byli goście, którzy do przerwy prowadzili 1:0, a po zmianie stron podwyższali na 2:0 i 3:1, jednak udana końcówka w wykonaniu gospodarzy sprawiła, że ostatecznie padł remis 3:3, który przy pozostałych wynikach dała obu ekipom utrzymanie.

Od początku meczu lepiej prezentowali się wałbrzyszanie, którzy po klęsce z Górnikiem Nowe Miasto do spotkania o wszystko podeszli podwójnie zmotywowani i dobra gra Czarnych dała efekt w 24’ minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym Jakub Nowicki skierował piłkę do siatki. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po zmianie stron gościom szybko udało się podwyższyć rezultat – w 53. minucie Maciej Łukasik strzałem zza pola karnego w krótki róg wykończył kontratak wałbrzyszan. Już pięć minut później Piotr Kozioł skutecznie wykonał jedenastkę zdobywając gola kontaktowego, jednak w 61’ kolejny raz błysnął Maciej Łukasik kapitalnym uderzeniem z 25 metrów podwyższając na 3:1. Ostatnie 25 minut należało jednak do Sudetów – w 67’ Dawid Wodnicki wpadł w pole karne i z bliska pokonał Radosława Brzezińskiego, a w 76’ po rzucie wolnym i zamieszaniu niezawodny Piotr Osiecki strzałem głową doprowadził do wyrównania. Więcej goli już w tym meczu nie padło i obie drużyny podzieliły się punktami zapewniając sobie ligowy byt.

Był to ciężki sezon, w którym po raz pierwszy do wielu lat musieliśmy walczyć o utrzymanie, a pech i kontuzje nas dodatkowo nie oszczędzały, ale mimo to udało się uratować miejsce w A-klasie, co na pewno wszyscy przyjęliśmy z ulgą. Dziękujemy za ten sezon naszym zawodnikom, trenerom, działaczom, kibicom, ale również naszym rywalom, sędziom, dziennikarzom i pracownikom OZPN Wałbrzych i zapraszamy w lipcu na pierwsze treningi i sparingi!