Czarni Wałbrzych   KS Walim
Boisko przy ul. Ratuszowej

2018-04-22, 14:30

Czas spotkania: 90 min.

Po dwóch porażkach z rzędu Czarni Wałbrzych wygrali pierwszy mecz ligowy w 2018 pokonując KS Walim 1:0. Decydującego o triumfie wałbrzyszan gola zdobył w 38. minucie Mateusz Kasprzyk i chociaż grający przez większość spotkania z przewagą jednego zawodnika gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, skończyło się na skromnym jednobramkowym zwycięstwie.

Jako pierwsi w 4’ minucie zaatakowali goście – Tomasza Kowal uwolnił się w polu karnym spod opieki obrońcy, jednak uderzył za lekko i Radosław Brzeziński pewnie interweniował. W odpowiedzi w 10’ Patryk Marszałek dośrodkował z rzutu rożnego, a główka Jakuba Nowickiego była minimalnie niecelna. Trzy minuty później Sebastian Cupiał zagrał długą piłkę z własnej połowy do Macieja Łukasika, ten wyprzedził obrońcę, wpadł w pole karne i z 15m próbując lobować bramkarza przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 15’ po dwójkowej akcji Patryka Konsewicza z Mateuszem Kasprzykiem ten drugi wyszedł na czystą pozycję i był faulowany przez Pawła Rysia, który został ukarany czerwoną kartką i zespół z Walimia musiał sobie radzić w „10”. Odtąd Czarnym grało się dużo łatwiej i w 29. minucie mogło być 1:0, gdy Marcel Zieliński wyszedł z bramki, kopniętą przez niego piłkę przejął na 30. metrze Patryk Marszałek i sprytnym strzałem próbował przelobować golkipera gości, ten jednak zdołał wrócić do bramki i wybić futbolówkę na rzut rożny. W 38’ Jakub Nowicki dośrodkował z prawej strony w pole karne, Maciej Łukasik lekko trącił piłkę, a zamykający akcję na długim słupku Mateusz Kasprzyk z bliska pokonał bramkarza gości. Więcej ciekawego się już w pierwszej połowie nie wydarzyło i Czarni prowadzili do przerwy 1:0.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli wałbrzyszanie, którzy w 54. minucie mieli pierwszą okazję do podwyższenia prowadzenia – Patryk Marszałek zagrał w pole karne do Macieja Łukasika, a ten uciekł obrońcy i znalazł się sam przed Marcelem Zielińskim, który jednak sprytnie skrócił kąt i napastnik Czarnych uderzył z 5 metrów obok słupka. W 69’ kolejny raz zaatakowali Czarni, gdy Łukasz Misiak przejął piłkę w polu karnym, „nawinął” zawodnika gości i w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką. Trzy minuty później najlepszą okazję do wyrównania miała drużyna z Walimia – Kamil Śmiałowski ograł zwodem obrońcę gospodarzy i zupełnie niekryty w polu karnym uderzył za lekko, a Radosław Brzeziński pewnie złapał futbolówkę. Nadal więcej z gry mieli jednak Czarni i w 77’ po podaniu Grzegorza Wroczyńskiego ponownie sam na sam z bramkarzem znalazł się Maciej Łukasik, jednak i tym razem Marcel Zieliński wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo. 10 minut przed końcem po „klepce” Rafała Zelka z Marcinem Borochem ten pierwszy wpadł w „16” i uderzył w stronę krótkiego rogu, ale piłka minimalnie minęła bramkę Czarnych. W 89’ po podaniu Sebastiana Cupiała tym razem Łukasz Misiak stanął oko w oko z Marcelem Zieliński i ponownie lepszy okazał się bramkarz gości. Do końca meczu jego rezultat nie uległ już zmianie i zakończył się on skromnym zwycięstwem gospodarzy.

Cieszą pierwsze w tej rundzie 3 punkty, które pozwoliły nam wydostać się ze strefy spadkowej i wszyscy mamy nadzieję, że już do niej nie wrócimy. Teraz trzeba już myśleć o kolejnym meczu, który rozegramy w niedzielę o 17 w Lutomii z Kłosem.