Czarni Wałbrzych   Venus Nowice
Stadion przy ul. Dąbrowskiego

2016-06-11, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W ostatnim meczu sezonu Czarni Wałbrzychu zremisowali z Venusem Nowice 4:4. Po raz kolejny w tej rundzie wałbrzyszanie stracili zwycięstwo w końcówce spotkania i mimo prowadzenia 4:2 dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem arbitra musieli zadowolić się jednym punktem.

Pierwszą okazję w tym meczu mieli Czarni w 8’, gdy Przemysław Rudnicki zagrał w polu karnym do Daniela Jesionowskiego, a ten uderzył z ostrego kąta po długim rogu i piłka po nodze obrońcy minimalnie minęła bramkę. W odpowiedzi w 15’ po strzale zawodnika gości z 16m wałbrzyszan uratował słupek. Już minutę później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i po zagraniu Adriana Maliszewskiego Szymon Beszterecha wpadł w pole karne i uderzył z 11m obok bramki. W 29’ Czarni byli skuteczniejsi – Grzegorz Wroczyński popisał się efektownym rajdem, oddał piłkę w „16” do Szymona Beszterechy, a ten mając przed sobą tylko bramkarza pewnie umieścił futbolówkę w siatce. W 35’ gracz z Nowic ograł dwóch obrońców gospodarzy i uderzył z 11m, ale dobrą interwencją popisał się Bartłomiej Rudnicki. W 38’ powinno być 2:0, gdy po podaniu Przemysława Rudnickiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Szymon Beszterecha, ale golkiper gości wygrał ten pojedynek. Minutę później tym razem oko w oko z Bartłomiejem Rudnickim stanął gracz Venusa i po faulu bramkarza Czarnych sędzia podyktował jedenastkę, pewnie wykorzystaną przez drużynę gości. Do przerwy na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego było 1:1.

Po zmianie stron Czarni ostro zabrali się do roboty i w 54’ po podaniu Szymona Beszterechy Adrian Maliszewski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Nowic. W 63’ wałbrzyszanie okazali się skuteczniejsi, gdy Grzegorz Wroczyński zagrał na wolne pole do Macieja Łukasika, a ten strzałem z ostrego kąta po długim rogu dał swojemu zespołowi prowadzenie. Minutę później zawodnik gości zobaczył wysuniętego daleko przed bramkę Bartłomieja Rudnickiego i uderzył z 50m i futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 65’ Grzegorz Wroczyński dopadł na 16. metrze do bezpańskiej piłki i technicznym strzałem w prawy róg bramki podwyższył na 3:1. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i odbiciu futbolówki przez Bartłomieja Rudnickiego gracz Venusa dobitką z metra zdobył gola kontaktowego. Gdy w 80’ Daniel Jesionowski ograł w polu karnym obrońcę i podał do Szymona Beszterechy, a ten strzałem z bliska podwyższył na 4:2, wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Końcowe minuty należały jednak do gości – najpierw w 88’ po uderzeniu z 11 metrów gracz gości dostawił nogę na linii pola bramkowego i wpakował futbolówkę do siatki, a w doliczonym czasie gry strzał z dystansu i niefortunna interwencja Bartłomieja Rudnickiego, który został przelobowany i nie zdołał wyciągnąć piłki z linii bramkowej dały zespołowi z Nowic remis. Chwilę później ten ciekawy mecz dobiegł końca i obie drużyny podzieliły się punktami.

Po raz kolejny nie potrafimy utrzymać prowadzenia do końca meczu i to jest na pewno rzecz, którą należy poprawić w kolejnym sezonie, bo punkty stracone w ten sposób kosztowały nas wiele punktów i w konsekwencji miejsce w górnej połówce tabeli. Dziewiąta pozycja na finiszu rozgrywek to na pewno nie jest to, na co liczyliśmy, jednak trzeba sobie uczciwie przyznać, że po ruchach kadrowych w przerwie zimowej taki scenariusz niekoniecznie zaskoczył wnikliwych obserwatorów sytuacji w Czarnych. Dziękujemy zawodnikom, trenerom i działaczom naszego zespołu na ich trud włożony w miniony sezon, a kibicom za to, że byli z nami i uczęszczali na nasze mecze wspierając drużynę. Do zobaczenia w lipcu na pierwszych treningach i sparingach!