Czarni Wałbrzych   Biały Orzeł Mieroszów
Stadion przy ul. Dąbrowskiego

2015-06-14, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Ostatni w sezonie mecz nie był udany dla Czarnych – wałbrzyszanie ulegli na własnym boisku Białemu Orłowi Mieroszów 2:5. Podopiecznie Marka Żamojcina jeszcze 20 minut przed końcem prowadzili 2:1, ale szybko strzelone przez gości dwa gole odwróciły przebieg meczu, a w końcówce trzeci zespół tabeli dobił grających w „10” i bez nominalnego bramkarza Czarnych aplikując im jeszcze dwa trafienia.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Białego Orła, gdyż już w 4. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony zamykający akcję na długim słupku zawodnik gości z bliska głową skierował piłkę do siatki. Później obu drużynom z trudnością przychodziło stwarzanie sobie sytuacji bramkowych, a ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 34’ po groźnym strzale z 25m świetną interwencją popisał się Przemysław Nowak wybijając piłkę na rzut rożny, a minutę później gracz Białego Orła znalazłszy się sam na dziesiątym metrze nie był w stanie pokonać golkipera Czarnych i ponownie skończyło się na kornerze. W 43’ wałbrzyszanie mieli najlepszą sytuację do wyrównania – Łukasz Misiak zagrał długą piłkę w pole karne do Grzegorza Wroczyńskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza posłał futbolówkę obok prawego słupka. W ostatniej minucie to goście mogli jeszcze zdobyć gola, jednak po dośrodkowaniu prawie spod samej linii środkowej w „16” gracz Białego Orła kompletnie niekryty uderzając z woleja spudłował. Tym samym do przerwy Czarni przegrywali 0:1.

Po zmianie stron wałbrzyszanie przejęli inicjatywę i to przyniosło efekt w 61’ – Łukasz Misiak przejął bezpańską piłkę tuż przed „16” i pięknym uderzeniem umieścił ją w lewym okienku bramki. Nie minęły trzy minuty, a tym razem Krzysztof Janiak przymierzył z 20m i ponownie golkiper Białego Orła musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Podrażniony zespół z Mieroszowa ruszył do ataku. W 66’ Przemysław Nowak obronił jeszcze na rzut rożny strzał z 16m, ale w 71. minucie w kontrataku piłka trafiła w pole karne do zawodnika Białego Orła, a ten „nawinął” obrońcę i pewnie wykończył sytuację sam na sam. Dwie minuty później po nieudanym uderzeniu z dystansu futbolówka przypadkowo znalazła się w „16” pod nogami gracza gości, który ograł defensora wałbrzyszan i po rękach bramkarza umieścił piłkę w siatce. Kwadrans przed końcem zawodnik z Mieroszowa po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów przegrał pojedynek sam na sam z Przemysławem Nowakiem, który zdołał sparować futbolówkę na słupek. W 84’ minucie Przemysław Nowak w starciu powietrznym został mocno poturbowany i musiał opuścić plac gry, a Czarni wobec braku rezerwowych i bramkarza musieli kończył mecz w „10” i z Wojciechem Suroszem jako golkiperem. Zespół z Mieroszowa wykorzystał to w końcówce – najpierw w 90’ zawodnik gości pewnie wykończył sytuację sam na sam, a w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym i strzale głową piłką piąty raz wylądowała w bramce wałbrzyszan. Chwilę później gwizdek arbitra zabrzmiał po raz ostatni i Biały Orzeł mógł świętować zwycięstwo.

Chyba dobrze, że ten sezon już się kończy – problemy kadrowe były już zbyt duże, aby prezentować się zgodnie z oczekiwaniami. Mimo wszystko należą się naszemu zespołowi brawa za walkę w tym meczu, jak również za ambitną postawę przez całe rozgrywki. Wszystkim graczom, trenerom, działaczom i kibicom dziękujemy za uczestnictwo w życiu klubu i życzymy udanego odpoczynku od piłki. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzania naszej strony również w wakacje – wkrótce rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepszego zawodnika sezonu, a później będą pojawiać się kolejne ciekawe newsy związane z ruchami transferowymi i przygotowaniami do nowego sezonu.