Czarni Wałbrzych   KS Walim
Stadion przy ulicy Dąbrowskiego

2014-11-23, 13:30

Czas spotkania: 90 min.

Czarni doznali piątej porażki z rzędu – przetrzebieni kontuzjami wałbrzyszanie nie byli w stanie nawiązać walki z drużyną KS Walim przegrywając aż 1:6. Goście już do przerwy prowadzili 3:0, a po zmianie stron dołożyli kolejne trzy trafiania i pozwoliwszy gospodarzom jedynie na gola honorowego wywieźli ze stadionu przy ulicy Dąbrowskiego trzy oczka.

Już w 2’ Czarni mogli objąć prowadzenie, ale Krzysztof Janiak minimalnie pomylił się z 11m, a w odpowiedzi minutę później to goście zdobyli gola – piłka dość przypadkowo trafiła do zawodnika z Walimia, a ten wpadł w pole karne i mocnym strzałem umieścił ją w lewym okienku bramki wałbrzyszan. W pierwszym kwadransie KS mógł aż trzykrotnie podwyższyć wynik, jednak najpierw główka z bliska była niecelna, a następnie dwa razy w stuprocentowej sytuacji skutecznie interweniował Przemysław Nowak. W końcu udało się w 22. minucie, gdy Przemysław Nowak wyszedł z bramki do zagranej piłki na 20. metr, ale zawodnik z Walimia był szybszy i przelobował bramkarza Czarnych podwyższając na 2:0. Kolejne minuty to ataki wałbrzyszan, którzy starali się konstruować akcje, jednak brakowało im dobrych okazji oraz dużo bardziej groźne próby gości raz po raz zmuszających do wysiłku Przemysława Nowaka. W 36. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony golkiper Czarnych instynktownie obronił główkę z najbliższej odległości, ale wobec dobitki był już bezradny i skapitulował po raz trzeci. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem KSu 3:0.

Na początku drugiej odsłony nadal lepsze sytuacje mieli goście, ale zawodziła ich skuteczność. Czarni natomiast groźnie kontrowali – w 56’ po zagraniu Grzegorza Wroczyńskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Janiak, ale golkiper KSu skutecznie interweniował. W 62’ kolejną dobrą okazję zmarnowali goście, gdy po wstrzeleniu piłki w pole karne i uderzeniu z bliska świetną interwencją popisał się Przemysław Nowak, w ostatniej chwili wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Minutę później po zagraniu Krzysztofa Janiaka tym razem na czystą pozycję wyszedł Grzegorz Wroczyński, ale jego uderzenie z 16m zdołał obronić bramkarz z Walimia. W 70’ jeszcze raz Czarni mieli sytuację sam na sam i również tym razem nie udało się jej wykorzystać, gdyż Łukasz Misiak strzelił za lekko, aby pokonać golkipera rywala. Dobre okazje wałbrzyszan mogły pozwolić im na powrót do gry, a tymczasem nieskuteczność się zemściła i gole zaczęli zdobywać gracze przeciwnika. Trzy dośrodkowania z prawej strony zakończyły się golami – w 73’ po skutecznej główce, w 77’ po samobójczym trafieniu Łukasza Janicy i w 80’ po strzale z najbliższej odległości. Czarnym pozostało na osłodę trafienie honorowe, gdy w 87’ po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Łukasza Misiaka piłka odbiła się od bramkarza z Walimia i wylądowała w siatce. Więcej ciekawego się już w tym meczu nie wydarzyło i wynik końcowy brzmiał 1:6.

W ostatnich w tym roku spotkaniach nasz zespół jest przez kontuzje i wyjazdy służbowe rozbity kadrowo i niestety efekty tego są widoczne w rezultatach. Miejmy jednak nadzieję, że w pożegnalnym meczu w Nowicach z Venusem uda się jeszcze zmobilizować i powalczyć o punkty.