Czarni Wałbrzych   Gwarek Wałbrzych
Stadion przy ulicy Dąbrowskiego

2014-11-16, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Po raz siódmy z rzędu Gwarek okazał się lepszy w spotkaniu derbowym z Czarnymi. W meczu, który swoim poziomem rozczarował wszystkie atuty mieli w ręku podopieczni Marka Żamojcina, którzy przez przeszło 40 minut grali z przewagą jednego zawodnika a dodatkowo mieli przyznany rzut karny, jednak to goście zdołali wyprowadzić skuteczny cios i wygrali ten pojedynek 1:0.

Od początku mecz był wyrównany, a obie drużyny miały problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich. W 6. minucie w polu karnym znalazł się Grzegorz Wroczyński, ale piłka po jego uderzeniu z ostrego kąta poszybowała nad poprzeczką. W 26’ z ok. 15m groźnie uderzał zawodnik Gwarka, jednak i tym razem zabrakło precyzji. Trzy minuty później pierwszy raz naprawdę gorąco zrobiło się pod bramką Czarnych, gdy po dośrodkowaniu w pole karne i główce gracza gości Przemysław Nowak z trudem odbił piłkę nogą na róg. Minutę później gospodarze mogli mówić o dużym szczęściu – po wstrzeleniu futbolówki z ostrego kąta wzdłuż linii bramkowej zawodnik Gwarka z metra trafił w słupek. W 36’ tym razem dźwięk aluminium zabrzmiał po drugiej stronie boiska, gdy uderzenie Grzegorza Wroczyńskiego z 16m zatrzymało się na poprzeczce. Więcej ciekawego się już w pierwszej połowie nie wydarzyło i zakończyła się ona wynikiem 0:0.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście – już w 47’ po zagraniu na wolne pole zawodnik Gwarka znalazł się na czystej pozycji i uderzył z ostrego kąta, ale Przemysław Nowak skutecznie interweniował nogą. Dwie minuty później było już jednak 0:1 – gracz gości ograł ostatniego obrońcę Czarnych i wstrzelił piłkę z linii końcowej wzdłuż bramki, a jego kolega z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Nie minęła kolejna minuta, a gospodarze mogli wyrównać, gdy po strzale  Grzegorza Wroczyńskiego zawodnik Gwarka zatrzymał zmierzającą do bramki piłkę ręką, czego konsekwencją czerwona kartka i rzut karny, jednak Patryk Marszałek przegrał pojedynek z 11 metrów z bramkarzem rywala. Mimo przewagi liczebnej Czarnym konstruowanie akcji przychodziło z trudem, a goście groźnie kontratakowali – w 58’ w bliźniaczej sytuacji do tej z 49. minuty tym razem zawodnik Gwarka przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Gospodarze natomiast poważnie zagrozili przeciwnikowi tylko dwa razy – w 74’ Kamil Szkudlarek zgubił przyjęciem piłki w polu karnym rywala i niekryty uderzył z 11m nad poprzeczką, a w ostatniej minucie po dośrodkowaniu w „16” sam przed bramkarzem znalazł się Dariusz Jaje, ale dobrze dysponowany tego dnia golkiper Gwarka kolejną dobrą interwencją uratował swojemu zespołowi zwycięstwo. Chwilę później sędzia tego spotkania zagwizdał po raz ostatni i trzy punkty powędrowały do drużyny gości.

Jest to czwarta z rzędu porażka naszego zespołu, który gra ostatnimi czasy dość słabo i nieskutecznie, a do tego nie opuszcza go pech – do kontuzjowanych Szymona Beszterechy, Mariusza Boniowskiego, Jakuba Nowickiego, Arkadiusza Nowomiejskiego i Patryka Konsewicza dołączyli już po niespełna 10 minutach meczu derbowego Łukasz Janica i Dawid Witosławski. Ciężko w takich warunkach o dobre wyniki, jednak na pewno trzeba się zmobilizować i powalczyć jeszcze w tym roku o punkty. Planowane jest rozegranie w listopadzie dwóch kolejek z rundy wiosennej, a pierwsza już z nich już w najbliższą niedzielę – Czarni zmierzą się o 13:30 na stadionie przy ul. Dąbrowskiego z drużyną KS Walim.