Kontakty

Aktualności

Przerwana passa...

• autor: tomek1985wch, 2018-06-05 17:12

Dobrze spisujący się ostatnio Czarni znaleźli tym razem swojego pogromcę ulegając w Głuszycy Włókniarzowi aż 1:4. Gospodarze byli tego dnia bardzo skuteczni bezlitośnie wykorzystując błędy gości i już do przerwy prowadzili 2:0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa gole tracąc tylko jednego i zasłużenie zwyciężyli.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, choć to gospodarze stwarzali więcej zagrożenia pod bramką rywala i to oni w 17’  objęli prowadzenie – Dariusz Dydrych przejął piłkę na 25. metrze i zaskakującym uderzeniem pokonał Radosława Brzezińskiego. Cztery minuty później ten sam zawodnik po rzucie rożnym i zamieszaniu stanął przed szansą na podwyższenie wyniku, ale nieczysto trafił w futbolówkę i obrońcy Czarnych wyjaśnili sytuację. W 32’ było już jednak 2:0, gdy po faulu Wojciecha Kumora na Kacprze Kuliku Mateusz Chmielarz strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza gości. W 38. minucie Czarni mieli okazję na gola kontaktowego – Sebastian Cupiał dośrodkował z rzutu wolnego za plecy obrońców, a Mateusz Kasprzyk znalazł się na czystej pozycji parę metrów od bramki, jednak źle przyjął piłkę i ta minęła linię końcową. W ostatniej minucie pierwszej połowy goście byli jeszcze bliżej trafienia do siatki, gdy po raz kolejny Sebastian Cupiał wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego, strzał głową Wojciecha Kumora obronił Arkadiusz Pastuła, a dobitka Patryka Konsewicza była niecelna. Więcej emocji już do przerwy nie było i po 45 minutach Włókniarz prowadził 2:0.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron przed szansą stanęli Czarni – Jakub Nowicki przedarł się prawą stroną i wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale Arkadiusz Pastuła odbił piłkę na 10. metr, a tam obrońcy Włókniarza wyjaśnili sytuację. W 55. minucie tym razem gospodarze mogli trafić do siatki – Kacper Wójcicki zagrał w pole karne do Kacpra Kulika, jednak Radosław Brzeziński udanie interweniował wybijając futbolówkę spod nóg napastnika z Głuszycy. W 57’ Mateusz Chmielarz uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów, a Radosław Brzeziński wybił piłkę na rzut rożny. Sześć minut później ten sam zawodnik tym razem wystąpił w roli asystującego dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Szymona Ręczkowskiego, ten jednak minimalnie chybił. W 64’ Czarni mieli najlepszą po przerwie okazję do zdobycia gola – Patryk Konsewicz wpadł w pole karne, minął obrońcę Włókniarza i odegrał na 5. metr, jednak strzał Krzysztofa Janiaka obronił Arkadiusz Pastuła. Dwie minuty później było praktycznie po meczu, gdy Mateusz Chmielarz zagrał w „16” do Szymona Ręczkowskiego, a ten pięknym uderzeniem z woleja po długim słupku podwyższył na 3:0. W 73. minucie Dariusz Dydrych przedarł się lewą stroną i został powstrzymany dopiero przed Radosława Brzezińskiego, który wybił piłkę na rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Mateusza Chmielarza z kornera „Szczypior” był już skuteczniejszy i głową skierował futbolówkę do siatki. Dariusz Dydrych miał tego dnia chrapkę na hat-tricka i w 77. minucie kolejny jego rajd lewą stroną mógł zakończyć się golem, ale jego uderzenie było zbyt lekkie i Radosław Brzeziński pewnie interweniował. W 86’ Czarnym udało się zdobyć bramkę honorową – Kamil Szarek zagrał w pole karne do Wojciecha Kumora, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Parę minut później sędzia zagwizdał po raz ostatni w tym meczu i zakończył się on zasłużonym zwycięstwem Włókniarza.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że nie był to nasz dzień i byliśmy bezsilni wobec rywala, a ten obnażył nasze błędy i bezlitośnie wykorzystał potknięcia, na które nie możemy sobie pozwolić, jeżeli chcemy jeszcze w tym sezonie wygrywać. W niedzielę kolejny mecz o wszystko – o godzinie 17 gramy na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego z Górnikiem Nowe Miasto!