Kontakty

Aktualności

Derby znów nie dla nas...

• autor: tomek1985wch, 2018-04-17 01:58

W derbowym meczu 15. kolejki A-klasy Podgórze pokonało Czarnych 2:1. Było to bardzo wyrównane spotkanie i każda z drużyn mogła pokusić się o trzy punkty, ale ostatecznie po bramce Pawła Sajdaka trzy minuty przed końcem to gospodarze odnieśli arcyważne zwycięstwo, dzięki któremu wydostali się ze strefy spadkowej spychając do niej zespół gości.

Przez większość pierwszej połowy gra obu ekip była nerwowa i chaotyczna, a ciekawych akcji było jak na lekarstwo. W pierwszym kwadransie najlepszą sytuację miał Damian Szymański, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niekryty na 5. metrze spudłował uderzając głową. Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce – w 38. minucie po rogu tym razem z drugiej strony boiska główkował Mateusz Mudzin, jednak ponownie zabrakło precyzji. Dwie minuty później po podaniu Kamila Szarka Maciej Łukasik miał przed sobą tylko bramkarza i lobując go przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ta niewykorzystana okazja zemściła się w 43. minucie – Damian Sysiak przymierzył z rzutu wolnego z 20m i pięknym uderzeniem umieścił futbolówkę w lewym oknie. W końcówce Czarni przeprowadzili jeszcze dwie składne akcje, jednak Łukasz Misiak i Maciej Łukasik będąc już w polu karnym pomylili się w dobrych sytuacjach i do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa była już trochę ciekawsza, a lepiej zaczęli ją zawodnicy z Podgórza. W 50’ uderzenie Kamila Mocydlarza z 16m złapał Radosław Brzeziński, a minutę później Paweł Sajdak próbując dośrodkować z prawej strony trafił w poprzeczkę. W 56’ minucie po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Czarnych – piłkę przejął Damian Kędzia, którego strzał z ostrego kąta obronił Radosław Brzeziński, a dobitka Kamila Mocydlarza z 11m była niecelna. Te sytuacje zemściły się chwilę potem, gdy Sebastian Cupiał dośrodkował w „16”, Maciej Łukasik zgrał futbolówkę głową, a zamykający akcję na długim słupku Mateusz Kasprzyk z bliska pokonał Sebastiana Kubiaka. Po tym golu Czarni nabrali wiatru w żagle i zaczęli przeważać, jednak stwarzanie sobie sytuacji do zdobycia gola przychodziło im z trudem. Najlepszą okazję goście mieli w 67’, gdy po zagraniu Sebastiana Cupiała Łukasz Misiak przez kilkadziesiąt metrów biegł sam na bramkę Podgórza, jednak jego podanie wzdłuż bramki przeciął Paweł Wroczyński i wybiciem piłki wyjaśnił sytuację. Efektu nie przyniosły też wrzutki w pole karne z gry i ze stałych fragmentów w wykonaniu Czarnych, a gospodarzom raz na jakiś czas udawało się przedostać w okolice „16” gości i jedna z takich akcji zakończyła się zwycięskim golem – w 87’ Michał Hertmanowicz wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, Tomasz Śpiewak nie trafił w piłkę, ale ta trafiła do Pawła Sajdaka, który strzałem z 11 metrów dał swojej drużynie prowadzenie. Jak się okazało, było to zwycięskie trafienie, gdyż pomimo prób Czarnym nie udało się już w końcówce doprowadzić do wyrównania i to Podgórze zwyciężyło w tym prestiżowym starciu.

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz i po jego zakończeniu jedynym naszym odczuciem może być rozczarowanie. Kolejna szansa na pierwsze tej wiosny punkty w niedzielę - o 14:30 gramy z KS Walim.