Kontakty

Aktualności

Miłe złego początki...

• autor: tomek1985wch, 2017-05-15 16:12

Po raz kolejny meczowi Czarnych Wałbrzych w A-klasie towarzyszyły ogromne emocje i również i tym razem wynik został ustalony w końcówce – mimo prowadzenia 2:1 jeszcze 5 minut przed końcem spotkania wałbrzyszanie musieli obejść się smakiem, a piorunujący finisz i trzy gole Boxmetu na finiszu dały gościom wygraną 4:2.

Pierwsza akcja w meczu należała do gości – już w 4' Jakub Listwan wpadł w pole karne, wyprzedził obrońcę i znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał z 11m obronił Łukasz Pyłka. Później lekką przewagę mieli Czarni, którzy w 20' objęli prowadzenie, gdy Przemysław Rudnicki dośrodkował z prawej strony na krótki słupek, a Patryk Konsewicz główką z bliska pokonał Tomasza Majewskiego. W 27. minucie Patryk Marszałek zagrał na wolne pole do Macieja Łukasika, a ten wyprzedził wychodzącego do piłki w „16” bramkarza Boxmetu, ale po jego uderzeniu futbolówka minęła lewy słupek. Minutę później było już jednak 2:0 – Maciej Łukasik popisał się szarżą lewą stroną i dośrodkował w pole karne, a Szymon Beszterecha strzałem z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Czarnych. Gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca pierwszej połowy, w 43' po zagraniu w „16” sam przed Łukaszem Pyłką znalazł się Paweł Gulik i na raty pokonał bramkarza gospodarzy ustalając rezultat do przerwy na 2:1 dla wałbrzyszan.

Po zmianie stron dość długo kibice nie oglądali ciekawych akcji i dopiero w 72' pierwszy raz mógł paść gol – Patryka Konsewicz wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta po interwencji obrońcy gości wróciła do kapitana Czarnych, który uderzył z 5m z ostrego kąta, ale Tomasz Majewski popisał się udaną paradą. W 76. minucie zakotłowało się w środku boiska pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn i ostatecznie po niesportowym zachowaniu czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Marosz i gospodarze kończyli mecz w „10”. Przez jakiś czas osłabieni Czarni bronili się dzielnie, ale ostatnie pięć minut należało do gości – najpierw w 85' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i odbiciu piłki przez Łukasza Pyłkę Paweł Gulik z bliska wpakował piłkę do bramki, minutę później po faulu w „16” rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Kasprzyk, a w czwartej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik wykonując rzut wolny z ponad 50m niespodziewanie pokonał bramkarza Czarnych. Była to ostatnia akcja meczu, który zakończył się wygraną Boxmetu Piskorzów 4:2.

Był to mecz z kategorii tych przegranych na własne życzenie. Wydawało się, że kontrolujemy spotkanie i jego wynik, ale dziwna niemoc piłkarska w drugiej połowie w połączeniu z niepotrzebnym wciągnięciem się w pozasportowe wydarzenia i awantury sprawiły, że rywal wrócił do gry i bez żadnych skrupułów wykorzystał fakt, iż podaliśmy mu pomocną dłoń. Mówi się trudno i trzeba pracować dalej, a teraz czeka nas dłuższa przerwa, gdyż następny mecz rozegramy dopiero 31.05. z Iskrą Witków.