Kontakty

Aktualności

Grali do końca!

• autor: tomek1985wch, 2017-04-25 01:46

Kibice, którzy mimo kapryśnej pogody wybrali się do Czarnego Boru na mecz Skalnika z Czarnymi Wałbrzych nie mogli narzekać. Byli oni bowiem świadkami emocjonującego spotkania pełnego zwrotów akcji i goli, w którym ostatecznie to goście w doliczonym czasie gry zadali decydujący cios i zwyciężyli 5:4.

Ostre strzelanie zaczęło się już w 5’, gdy Patryk Marszałek dośrodkował z rzutu rożnego, Damian Sęk zgrał piłkę głową, a Maciej Łukasik z bliska wpakował ją do siatki. W odpowiedzi w 16. minucie meczu po dośrodkowaniu Marcina Koisa w pole karne bliski szczęścia był Mateusz Tobiasz, który próbując z 5m wślizgiem skierować futbolówkę do bramki minimalnie chybił. W 23’ było 0:2 – po wrzutce z rogu Grzegorza Wroczyńskiego Damian Sęk skuteczną główką pokonał Łukasza Czarnotę. W 31. minucie aktywny tego dnia Mateusz Tobiasz uderzył z kilkunastu metrów, a piłka po rykoszecie odbiła się od słupka i wyszła poza linię końcową. Minutę później Patryk Marszałek zagrał w pole karne do Macieja Łukasika, który poprawił sobie jeszcze futbolówkę i mocnym strzałem po długim rogu umieścił ją tuż przy lewym słupku bramki. Skalnik jednak nie rezygnował i po dwóch bliźniaczych akcjach złapał kontakt – najpierw Dawid Pokrzywa w 34’, a następnie Marcin Kois w 38’ dośrodkowywali z prawej strony w „16”, a Mateusz Tobiasz dwukrotnie wyprzedzał obrońców Czarnych i pokonywał Łukasza Pyłkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy wałbrzyszanie mogli jeszcze zdobyć gola, ale Łukasz Czarnota obronił strzał Łukasza Misiaka, a chwilę później uderzenie głową z bliska Macieja Łukasika i do przerwy było 3:2 dla gości.

Drugą odsłonę ponownie lepiej zaczęli Czarni i już w 55’ po dośrodkowaniu z linii końcowej Grzegorza Wroczyńskiego Szymon Beszterecha główką z bliska podwyższył na 4:2. To nie był koniec emocji w tym meczu, gdyż w 68’ Damian Lic wstrzelił piłkę z lewej strony wzdłuż linii bramkowej, a Marcin Kois pewnym strzałem z bliska zdobył bramkę kontaktową, zaś już sześć minut potem po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym ten sam zawodnik uderzył precyzyjnie z 15m i doprowadził do wyrównania. W 77’ Sebastian Cupiał zagrał prostopadle do Szymona Beszterechy, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale jego strzał obronił nogą Łukasz Czarnota. W końcówce wałbrzyszanie starali się zdobyć zwycięskiego gola, a gospodarze groźnie kontratakowali i do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. W doliczonym czasie gry to Czarni zachowali jednak więcej zimnej krwi – ponownie otwierającym podaniem popisał się Sebastian Cupiał, a Łukasz Misiak mając przed sobą tylko bramkarza Skalnika nie zmarnował sytuacji i zdobył piątą bramkę dla gości. Zespołowi z Czarnego Boru nie starczyło już czasu na wyrównanie i mecz zakończył się wygraną wałbrzyszan 5:4.

Duże brawa dla naszego zespołu, który miał lepsze i gorsze momenty w trakcie trwania tego spotkania, ale najważniejsze, że nie poddał się i grał do końca, co zostało nagrodzone zwycięską bramką. Nareszcie szczęście uśmiechnęło się do Czarnych, którzy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie tracili gole i tym samym punkty w ostatnich minutach meczu, a tym razem to oni mogą cieszyć się z wygranej „last minute”. Już w sobotę o 17 gramy z Pogonią Pieszyce i liczymy na jeszcze lepszą grę wałbrzyszan.