Kontakty

Aktualności

Wygrana na koniec!

• autor: tomek1985wch, 2016-11-07 21:49

W ostatnim meczu rundy jesiennej Czarni Wałbrzych pokonali Kłos Lutomia aż 7:1 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu. Już po 18 minutach było 4:0 i wszystko było praktycznie rozstrzygnięte, a później wałbrzyszanie zaaplikowali rywalowi trzy kolejne gole tracąc tylko jednego i pewnie zainkasowali trzy punkty.

Już w 9’ Maciej Łukasik urwał się obrońcom Kłosa, wpadł w pole karne i wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a niefortunnie interweniujący Rafał Międła pokonał własnego bramkarza. Trzy minuty później Sebastian Cupiał zagrał w szesnastkę do Łukasza Fiszera, ten ograł obrońcę gości i zagrał piłkę spod linii końcowej i ta po odbiciu się od defensora Kłosu i Szymona Beszterechy wpadła do siatki. Po strzeleniu dwóch goli Czarni nie rezygnowali i w kolejnej minucie Grzegorz Wroczyński obsłużył precyzyjnym podaniem Sebastiana Cupiała, który płaskim strzałem z 11m podwyższył na 3:0. W 18’ było praktycznie po meczu, gdy po „bilardzie” w polu karnym gości piłka trafiła do Macieja Łukasika, a ten uderzeniem z bliska w krótki róg zdobył czwartego gola dla wałbrzyszan. W dalszej części pierwszej połowy gospodarze zwolnili trochę tempo gry, ale Kłos tylko raz potrafił to wykorzystać – w 22’ zawodnik beniaminka znalazł się sam na sam z Bartłomiejem Rudnickim, bramkarz Czarnych obronił jego strzał, dobitka trafiła w słupek, a obrońcy wałbrzyscy nie byli w stanie wybić piłki i po zamieszaniu Dawid Kierczak umieścił ją w siatce. W 31’ gospodarze mogli odzyskać czterobramkowe prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Macieja Łukasika na długi słupek i główce Jakuba Nowickiego golkiper Kłosu odbił futbolówkę na róg. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i Czarni prowadzili 4:1.

Drugą odsłonę ponownie lepiej zaczęli gospodarze – w 53’ Grzegorz Wroczyński przebiegł kilkanaście metrów z piłką i odegrał w pole karne do Szymona Beszterechy, a ten pewnie wykończył sytuację sam na sam. Już dwie minuty później Patryk Konsewicz zagrał na skrzydło do Jakuba Nowickiego, który wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a na długim słupku znalazł się Szymon Beszterecha z bliska umieszczając ją w siatce. Czarni dobili rywala w 69. minucie, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony Patryka Motaka Patryk Konsewicz strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola w sezonie ustalając wynik meczu na 7:1. W końcówce żadnemu z zespołów nie udało się już poważnie zagrozić przeciwnikowi i po ostatnim gwizdku arbitra gospodarze mogli świętować zasłużone wysokie zwycięstwo.

Gratulacje dla naszego zespołu, który wygrał po raz trzeci z rzędu i mimo kiepskiego początku zakończył rundę jesienną na 7. miejscu. Czas teraz na przerwę zimową – życzymy wszystkim udanego odpoczynku od piłki nożnej.