Kontakty

Aktualności

Twierdza padła!

• autor: tomek1985wch, 2016-10-31 16:14

W meczu 12. kolejki A-klasy Unia Bogaczowice uległa Czarnym Wałbrzych aż 2:6 doznając tym samym pierwszej w tym sezonie porażki na własnym obiekcie. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 2:0 i choć w drugiej połowie beniaminek dwukrotnie łapał kontakt zmniejszając prowadzenie gości do jednego gola, podopieczni Marka Żamojcina ponownie odjeżdżali i ostatecznie po skutecznej końcówce wysoko zwyciężyli.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli gospodarze – w 8’ Kamil Zdeb znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Rudnicki, bramkarz Czarnych wybił piłkę z powrotem pod nogi zawodnika Unii, a ten uderzył na pustą bramkę, jednak ofiarną interwencją Mateusz Mudzin wybił futbolówkę na rzut rożny. W 13’ Patryk Konsewicz zagrał do Macieja Łukasika, ten dośrodkował spod linii końcowej w pole karne, a Grzegorz Wroczyński przyjął piłkę i strzałem z kilkunastu metrów umieścił w prawym okienku. Minutę później było już 2:0 dla gości, gdy po wrzutce Szymona Beszterechy z prawej strony zamykający akcję na długim słupku Maciej Łukasik z bliska wpakował futbolówkę do siatki. W 22’ Czarni mogli zdobyć kolejnego gola – Szymon Beszterecha ograł obrońcę i znalazł się w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili został wytrącony z równowagi przez zawodnika Unii i po jego strzale i rykoszecie skończyło się tylko na rzucie rożnym. W dalszej części pierwszej połowy nic ciekawego się już nie wydarzyło i do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 2:0.

Po zmianie stron gospodarze ostro ruszyli do odrabiania strat, co częściowo udało im się w 63’, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne Tomasz Sobota trącając z kilku metrów piłkę umieścił ją w siatce. Już minutę później jednak Czarni prowadzili ponownie dwoma golami, gdy po składnej akcji wałbrzyszan w trójkącie Grzegorz Wroczyński-Dawid Darmochwał-Szymon Beszterecha ten ostatni mając przed sobą tylko bramkarza pewnie wykończył sytuację sam na sam. Odpowiedź Unii była błyskawiczna – w 66’ kolejny raz wrzutka z prawej strony znalazła odbiorcę w postaci Tomasza Soboty, który tym razem strzałem głową pokonał Bartłomieja Rudnickiego. Zespół z Bogaczowic nabrał wiary w to, że może doprowadzić do wyrównania i był bliski tego w 73’, gdy po zamieszaniu w polu karnym Czarnych i uderzeniu z kilkunastu metrów wałbrzyszan uratowała poprzeczka. W 77’ goście powrócili do dwubramkowego prowadzenia – Sebastian Cupiał dośrodkował piłkę w „16”, a Jakub Nowicki strzałem głową pokonał Dariusza Krynickiego. W doliczonym czasie gry Czarni jeszcze dwukrotnie cieszyli się ze zdobytych goli. Najpierw Jakub Nowicki przedarł się się prawą stroną i wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii końcowej, a zamykający akcję Tomasz Juzak uderzeniem w krótki róg podwyższył na 5:2, a chwilę później Jakub Nowicki przejął na linii pola karnego zagrywaną przez Dariusza Krynickiego piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Unii. Sekundy później sędzia zakończył to spotkanie i pierwsza w tym sezonie porażka beniaminka na własnym stadionie stała się faktem.

Gratulacje dla naszego zespołu, który zagrał bardzo dobry mecz i w pełni zasłużenie zwyciężył na trudnym terenie, jakim bez wątpienia jest stadion w Bogaczowicach. Taką dyspozycję Czarnych chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu i oby tak było do końca sezonu. W niedzielę ostatni już raz w tej rundzie wałbrzyszanie wybiegną na boisko mierząc się z Kłosem Lutomia.