Kontakty

Aktualności

Polegli po walce...

• autor: tomek1985wch, 2016-10-17 15:48

Po wyrównanym meczu, w którym walka trwała do samego końca rezerwy Victorii Świebodzice pokonały Czarnych Wałbrzych 1:0. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka Łukasza Galasińskiego w 37. minucie spotkania i choć w drugiej połowie goście mieli kilka okazji do zmiany wyniku, więcej goli już nie padło i skromne zwycięstwo Victorii stało się faktem.

Mecz lepiej rozpoczął zespół ze Świebodzic, który długimi momentami przebywał na połowie Czarnych i już w 4’ miał znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, gdy Krzysztof Szymańczak znalazł się sam na sam z Bartłomiejem Rudnicki, piłka po jego strzale minęła bramkarza gości, jednak z linii bramkowej wybił ją Damian Sęk. W 15. minucie akcja przeniosła się na drugą stronę, gdzie po wstrzeleniu futbolówki wzdłuż linii końcowej przez Szymona Beszterechę obrońca Victorii niefortunnie interweniował próbując wyjaśnić sytuację, ale refleksem popisał się Fabian Chrebela, który wybiciem piłki na rzut rożny zapobiegł golowi samobójczemu. Sześć minut później kolejną okazję mieli gospodarze – Paweł Grzesiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Rudnickim i uderzył z 10m po długim rogu tuż obok lewego słupka. Ataki Victorii przyniosły efekt w 37’ – po strzale zza pola karnego futbolówka trafiła w głowę Łukasza Galasińskiego i myląc całkowicie bramkarza gości wylądowała w siatce. Czarni próbowali odpowiedzieć w 41’, ale po uderzeniu Patryka Motaka z ok. 17m po raz kolejny udaną interwencją popisał się Fabian Chrebela odbijając piłkę do boku. Więcej się już w tej połowie nie wydarzyło i do przerwy było 1:0.

Drugie 45 minut z animuszem rozpoczęli Czarni i już w 50’ po zagraniu z pierwszej piłki Szymona Beszterechy w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Łukasz Misiak, jednak jego strzał z ostrego kąta obronił Fabian Chrebela. Trzy minuty później akcja znajdujących się przez większość drugiej połowie w defensywie gospodarzy mogła zakończyć się golem, gdy Krzysztof Szymańczak próbował uderzeniem spod samej linii bocznej przelobować Bartłomieja Rudnickiego, a futbolówka o centymetry minęła prawy słupek. W 56’ Czarni groźnie kontratakowali - piłka trafiła do Szymona Beszterechy, który minął obrońcę, wpadł w pole karne i strzelił z 15m tuż obok bramki. W 64’ wałbrzyszanie mieli najlepszą okazję do wyrównania, gdy po podaniu Sebastiana Cupiała Szymon Beszterecha znalazł się sam na sam z Fabianem Chrebelą, ten jednak wyszedł z bramki, skrócił kąt i obronił uderzenie napastnika Czarnych. Do końca meczu goście nadal dążyli do zmiany rezultatu,  jednak poza niecelnymi strzałami z dystansu z ich ataków niewiele wynikało i gospodarze zdołali dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.

Był to mecz z gatunku „na remis” i szkoda, że to akurat Victorii udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bo na pewno nie ustępowaliśmy naszemu rywalowi i była duża szansa co najmniej na remis. Niestety słabsza pierwsza połowa spowodowała, że mimo dużo lepszych drugich 45 minut Czarni muszą obejść się smakiem i poczekać na kolejne punkty do następnej niedzieli.