Kontakty

Aktualności

Niedosyt...

• autor: tomek1985wch, 2016-10-10 22:16

W meczu 9. kolejki wałbrzyskiej A-klasy Iskra Witków zremisowała z Czarnymi Wałbrzych 4:4. W tym emocjonującym spotkaniu pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, którzy już po 13 minutach prowadzili 2:0, później dwukrotnie bliżej wygranej byli wałbrzyszanie, ale ostatecznie gol z rzutu karnego na 4:4 dał Iskrze remis.

Od początku tego starcia groźniej atakowali piłkarze z Witkowa i dwukrotnie w ciągu pierwszych 10 minut w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Patryk Kosiorowski, ale za każdym razem uderzał za lekko i Bartłomiej Rudnicki pewnie interweniował. Trzeci raz był już udany w wykonaniu Iskry – w 11’ Piotr Groń przymierzył z 15m i umieścił futbolówkę tuż przy lewym słupku bramki. Już dwie minuty później Bartłomiej Rudnicki odbił przed siebie piłkę po strzale z rzutu wolnego z 30m Krystiana Ogrodnika, a z dobitką pospieszył Radosław Łatka i uderzeniem z bliska pokonał bramkarza Czarnych. Czarni nie załamali się i w 17’ po faulu w polu karnym na Macieju Łukasiku Szymon Beszterecha pewnie wykorzystał jedenastkę zdobywając gola kontaktowego. W 22’ Sebastian Cupiał zagrał do wybiegającego sam na sam z bramkarzem Grzegorza Wroczyńskiego, jednak Krzysztof Mokrzycki odważnym wyjściem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo. Dwie minuty później Jakub Nowicki odegrał piłkę spod linii końcowej do tyłu, a strzał Szymona Beszterechy z 10m sparował do boku golkiper Iskry. W 29’ wysiłki Czarnych zostały nagrodzone – Łukasz Fiszera podał piłkę wzdłuż linii bramkowej do Szymona Beszterechy, który strzałem z bliska wyrównał stan rywalizacji. Już minutę później po stracie na połowie gości sam na 14. metrze znalazł się Patryk Kosiorowski, ale ponownie jego uderzenie złapał Bartłomiej Rudnicki. W 34’ Sebastian Cupiał przymierzył z rzutu wolnego z 18m i nie dał szans Krzysztofowi Mokrzyckiemu. Ostatnie słowo w tej połowie należało do Iskry – w 42’ Paweł Duroł skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ustalił wynik meczu do przerwy na 3:3.

Po zmianie stron więcej sytuacji mieli Czarni, a pierwsza z nich zakończyła się golem – w 58’ Szymon Beszterecha zagrał w pole karne do Macieja Łukasika, a ten przyjął piłkę i płaskim strzałem w krótki róg dał wałbrzyszanom prowadzenie. Cztery minuty później Maciej Łukasik dośrodkował spod linii końcowej w pole bramkowe, a nabiegający Łukasz Fiszer trafił w poprzeczkę. W 67’ bliźniacza akcja tych dwóch zawodników znów mogła zakończyć się golem, ale Łukasz Fiszer z bliska uderzył prosto w bramkarza. W 75’ Czarni mieli najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia, ale w sytuacji sam na sam Krzysztof Mokrzycki okazał się lepszy od Macieja Łukasika broniąc nogami jego strzał. Dwie minuty później niewykorzystane sytuacje się zemściły – Radosław Łatka był faulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Piotr Groń. Do końca meczu obie drużyny starały się grać o pełną pulę, walka o każdą piłkę była ostra, a gospodarze kończyli mecz w „10” po czerwonej kartce dla Daniela Kołodzieja w 90’, ale wynik nie uległ już zmianie i obie strony podzieliły się punktami.

Był to na pewno mecz, o którym możemy powiedzieć, że straciliśmy dwa punkty, a nie zyskaliśmy jeden. O ile pierwsza połowa to był cios za cios, o tyle w drugiej odsłonie zmarnowaliśmy zbyt dużo sytuacji i nie wykorzystując przewagi tylko i wyłącznie na własne życzenie zremisowaliśmy spotkanie, które powinno było zakończyć się wygraną. Dopisujemy jednak do naszego dorobku jedno oczko, co nie jest złym wynikiem w meczu wyjazdowym. Teraz czeka nas kolejne starcie na obcym terenie, tym razem w Świebodzicach z Victorią.