Kontakty

Aktualności

Boxmet pokonany!

• autor: tomek1985wch, 2016-09-25 21:34

Czarni Wałbrzych pokonali na wyjeździe Boxmet Piskorzów 3:1 odnosząc tym samym pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na obcym terenie. W przekroju całego spotkania goście byli zespołem lepszym i choć do przerwy było tylko 2:1 i wszystko było jeszcze możliwe, to po zmianie stron i zdobyciu trzeciego gola wałbrzyszanie kontrolowali sytuację i pewnie dowieźli wygraną do końca.

Od początku przewagę mieli Czarni, którzy w 10’ objęli prowadzenie – Patryk Konsewicz ograł przy linii końcowej obrońcę i wycofał piłkę do Macieja Łukasika, a ten strzałem z 10m pokonał bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później po zagraniu Macieja Łukasika w pole karne szansę miał Szymon Beszterecha, ale uderzył obok bramki. W 19’ groźnie zaatakował Boxmet, gdy po dośrodkowaniu z około 30m w „16” niekryty zawodnik z Piskorzowa strzelił z ostrego kąta w boczną siatkę. Cały czas więcej z gry mieli jednak w Czarni i  w 23. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Darmochwała w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Fiszer, ale jego wolej był niecelny. W 30’ padł drugi gol dla gości – Damian Sęk posłał długą piłkę z własnej połowy, a ta przeszła wszystkich i trafiła do Szymona Beszterechy, który popędził na bramkę i pewnie wykończył sytuację sam na sam. Gdy wydawało się, że Czarni panują na boisku, w 38’ Bartłomiej Rudnicki po podaniu od swojego brata źle przyjął piłkę, tę zagarnął zawodnik Boxmetu i bramkarz gości musiał ratować się faulem, a rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Kasprzyk. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i wałbrzyszanie prowadzili 2:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze – już w 47’ po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik z Piskorzowa uderzył głową, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 60. minucie Czarni byli skuteczniejsi – Dawid Darmochwał zagrał na wolne pole do Macieja Łukasika, ten wpadł w pole karne i uderzył z 11m, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Szymon Beszterecha i z bliska umieścił w siatce. Trzy minuty później po podaniu Grzegorza Wroczyńskiego Szymon Beszterecha mógł zdobyć kolejnego gola, ale po ograniu obrońcy w „16” musiał uznać wyższość golkipera gospodarzy, który obronił nogą jego strzał. W 66’ dość nieoczekiwanie dośrodkowanie zawodnika Boxmetu z rzutu wolnego z 40m sprawiło problemy Bartłomiejowi Rudnickiemu, ale ostatecznie był on w stanie przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Minutę później Grzegorz Wroczyński zagrał na wolne pole do Łukasza Fiszera, ten jednak w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Do końca meczu Boxmet nie był w stanie zagrozić Czarnym, a goście mogli jeszcze zdobyć gola, ale w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne Pawła Wroczyńskiego Jakub Nowicki w dobrej sytuacji strzelił z 10m po rykoszecie nad poprzeczką. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i wałbrzyszanie pokonali Boxmet 3:1.

Cieszy fakt, że po wysokiej porażce z Orłem Lubawka Czarni pozbierali się i zagrali dobre zawody, czego efektem pierwsze w sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Teraz nasz zespół czeka pauza z powodu niedoszłego meczu z Jokerem Jaczków i do rywalizacji wrócimy 08.10. spotkaniem w Witkowie z Iskrą.