Blisko...

• autor: tomek1985wch, 2016-09-11 22:00

Dużo emocji towarzyszyło meczowi 5. kolejki wałbrzyskiej A-klasy Pogoń Pieszyce - Czarni Wałbrzych. Przez cały mecz kibice byli świadkami wyrównanego boju, w którym dominowała dobra gra defensywna z obu stron, jednak ostatecznie to gospodarze po golu Sławomira Gorząda w doliczonym czasie gry rzutem na taśmę zapewnili sobie wygraną.

Od początku meczu żadna ze stron nie mogła uzyskać przewagi, a pierwsi w 6' groźnie zaatakowali zawodnicy Pogoni, jednak w sytuacji sam na sam góra był Bartłomiej Rudnicki, który skrócił kąt i obroni uderzenie gracza z Pieszyc. Później działo się niewiele ciekawego poza kilkoma rzutami wolnymi i rożnymi z obu stron, które nie przynosiły większego rezultatu. Minutę przed końcem pierwszej połowy swoją okazję mieli Czarni, gdy po podaniu Jakuba Nowickiego w pole karne Maciej Łukasik obrócił się z piłką i uderzył z kilkunastu metrów, a futbolówka poszybowała tuż obok prawego słupka. Chwilę później gwizdek sędziego zaprosił obie drużyny do szatni.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu kibice oglądali „piłkarskie szachy”. Jedna z nielicznych ciekawych sytuacji miała miejsce w 58’, gdy zawodnik Pogoni przejął piłkę na 16. metrze i uderzył na bramkę i po rykoszecie centymetrów zabrakło, aby gospodarze objęli prowadzenie. Więcej emocji miało miejsce w ostatnim kwadransie, gdy Czarni dwukrotnie mogli po strzałach głową zdobyć gola, ale najpierw w 83’ Wojciech Kumor chybił, a w 88’ Mateusz Mudzin trafił w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w drugiej minucie doliczonego czasu gry Pogoń przeprowadziła kontrę, piłka trafiła w pole karne do Sławomira Gorząda, a doświadczony napastnik przelobował  wychodzącego z bramki Bartłomieja Rudnickiego i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo. Więcej bowiem się już w tym spotkaniu nie wydarzyło i to gospodarze świętowali kolejną już w tym sezonie wygraną.

Porażka w ostatnich minutach boli, tym bardziej że Czarni rozegrali dobre spotkanie, w którym zabrakło tylko punktów. Trzeba jednak przełknąć tę gorzką pigułkę i grać dalej – kolejnym naszym rywalem będzie w sobotę Orzeł Lubawka.

1. Bartłomiej Rudnicki
2. Damian Sęk