Kontakty

Aktualności

Koszmaru ciąg dalszy...

• autor: tomek1985wch, 2016-08-22 14:18

Czarni Wałbrzych nadal bez punktu - po porażce w Głuszycy z Włókniarzem 0:3 wałbrzyszanie ulegli na własnym boisku w takim samym stosunku Białemu Orłowi Mieroszów. Do 50. minuty był to wyrównany mecz z lekkim wskazaniem dla prowadzących w tym momencie 1:0 gości, jednak czerwona kartka dla Przemysława Rudnickiego ułatwiła zadanie podopiecznym Arkadiusza Skrzypczaka, którzy dobili rywala i zainkasowali 3 punkty.

Od początku spotkania więcej zagrożenia stwarzał zespół z Mieroszowa i już w 4. minucie mogło być 1:0, gdy po uderzeniu Arkadiusza Skrzypczaka z kilkunastu metrów Bartłomiej Rudnicki odbił piłkę przed siebie i zakotłowało się pod bramką Czarnych, jednak ostatecznie obrońcy gospodarzy wyjaśnili sytuację. Pięć minut później Marcin Michnicki dośrodkował w pole karne, a Mateusz Pieńkowski wyprzedził w polu bramkowym golkipera wałbrzyszan i trącając futbolówkę dał Białemu Orłowi prowadzenie. Kolejne minuty to okazje gości do podwyższenia wyniku, ale dwa razy nie byli oni w stanie pokonać Bartłomieja Rudnickiego w sytuacjach sam na sam. W 21. minucie nareszcie zaatakowali Czarni – Grzegorz Wroczyński dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale niepilnowany na 10. metrze Szymon Beszterecha uderzył z pierwszej piłki nad poprzeczką. W 35’ kolejny raz gorąco było w „16” Czarnych i po uderzeniu z 10m Bartłomieja Rudnickiego uratował słupek. Dwie minuty później sam na sam z Bartłomiejem Rudnickim znalazł się Adam Mucha, jednak bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę na róg. W 44’ szansę mieli jeszcze Czarni, gdy po podaniu Grzegorza Wroczyńskiego w pole karne Szymon Beszterecha uderzał z 11m, ale po jego strzale i rykoszecie skuteczną obroną popisał się Daniel Gałek. Do przerwy było zatem 1:0 dla gości.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli Czarni, jednak ich zapał został zgaszony już w 50’, gdy w przeciągu kilku sekund dwie żółte kartki za dyskusje z sędzią dostał Przemysław Rudnicki i gospodarze musieli sobie radzić w „10”. Mimo to wałbrzyszanie nie rezygnowali i w 63’ mogli wyrównać, gdy po rzucie rożnym Paweł Wroczyński dopadł do odbitej piłki i uderzył z 15m, jednak ponownie dobrze interweniował Daniel Gałek. W 70. minucie marzenia Czarnych o dobrym wyniku prysły, gdy Adam Mucha otrzymał podanie na wolne pole i tym razem pewnie wykończył sytuację sam na sam. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ryszard Jaroszewski głową umieścił futbolówkę w siatce i było już 3:0. W 79’ goście mogli podwyższyć wynik, gdy po fatalnym błędzie obrony Czarnych sam przed Bartłomiejem Rudnickim znalazł się Marcin Michnicki, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz gospodarzy złapał piłkę. Cztery minuty przed końcem meczu po podaniu Sebastiana Cupiała Szymon Beszterecha mógł zdobyć gola honorowego, jednak Daniel Gałek po raz kolejny popisał się dobrą obroną, a dobitka snajpera wałbrzyszan na pustą bramkę była niecelna. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Biały Orzeł wywiózł z Wałbrzycha 3 punkty.

Ciężko znaleźć słowa po takim meczu – znowu rywal był w naszym zasięgu, jednak koszmarne błędy i nieskuteczność w polu karnym przeciwnika po raz kolejny uniemożliwiły nam osiągnięcie dobrego rezultatu. Bilans 0 punktów i 0:6 w bramkach mówi sam za siebie – trzeba ostro się zabrać do roboty…