Kontakty

Aktualności

Bez błysku...

• autor: tomek1985wch, 2016-05-23 19:25

Po dość przeciętnym i ubogim w ciekawe akcje meczu Czarni Wałbrzych zremisowali z Jokerem Jaczków 1:1. Do przerwy po golu Szymona Beszterechy gospodarze prowadzili 1:0, jednak ambitni goście zdołali wyrównać i wywieźli ze stadionu przy ulicy Dąbrowskiego bezcenny w kontekście walki o utrzymanie punkt.

Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy mieli więcej posiadania piłki i często przebywali na połowie rywala, ale nie za wiele z tego wynikało. W 22’ bramkarza Jokera strzałem zza pola karnego próbował sprawdzić Adrian Maliszewski, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Znajdujący się przez większą część pierwszej połowy w defensywie goście mieli swoją sytuacją w 33’, gdy zawodnik z Jaczkowa uderzył z 15m, a Daniel Jesionowski efektowną interwencją odbił piłkę do boku. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie 0:0, w 44’ Grzegorz Wroczyński zagrał w pole karne, gracz Jokera skiksował, a futbolówka trafiła do Szymona Beszterechy, który pewnie wykończył sytuację sam na sam. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron goście zaczęli grać odważniej i już w 52’ mogli wyrównać, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z woleja Czarnych uratował słupek. W 58’ kontra Jokera zakończyła się już golem – zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Danielem Jesionowskim, który wyszedł na piętnasty metr i obronił jego uderzenie, ale dobitka Kamila Pielecha z linii pola karnego do pustej bramki była skuteczna i wynik brzmiał 1:1. Kolejne minuty to przewaga Czarnych, jednak poza kilkoma stałymi fragmentami bili oni głową w mur i nie mogli sforsować obrony Jokera. Kwadrans przed końcem rzut wolny pośredni z 10m mógł dać Jokerowi prowadzenie, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek. W 84’ powinno być 2:1 – Szymon Beszterecha ograł obrońcę i uderzył z kilkunastu metrów, golkiper Jokera wypluł futbolówkę przed siebie, a Kamil Szkudlarek dobijając ją z linii pola bramkowego spudłował. Trzy minuty później po zagraniu Krzysztofa Janiaka w pole karne Adrian Maliszewski strzelił z woleja ponad bramką. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wałbrzyszanie mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale strzał Adriana Maliszewskiego z rzutu wolnego z linii pola karnego był minimalnie niecelny. Była to ostatnia akcja tego meczu, który zakończył się podziałem punktów.

Trzeba uczciwie przyznać, że nie było to zbyt udane spotkanie w wykonaniu naszego zespołu i choć Czarni są od czterech meczów niepokonani, to remis z przedostatnią drużyną w tabeli jest jak porażka. Kolejna okazja do zwycięstwa już w czwartek, gdy wałbrzyszanie zmierzą się o godzinie 11 w Walimiu z miejscowym KSem.