Kontakty

Aktualności

Dobrze, mogło być lepiej

• autor: tomek1985wch, 2016-05-16 17:20

Po raz kolejny grad bramek w meczu z udziałem Czarnych – tym razem wałbrzyszanie zremisowali w Witkowie Śląskim 3:3 z miejscową Iskrą. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, krótko po zmianie stron goście w krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafiali do siatki, ale wiceliderowi rzutem na taśmę już w doliczonym czasie gry udało się uratować remis.

Od początku kibice zgromadzeni na tym meczu byli świadkami ciekawego meczu i już w 14’ padł pierwszy gol – piłka trafiła do Bartosza Ogrodnika, który przebiegł z nią 20 metrów, wpadł w „szesnastkę” i pewnie wykończył sytuację sam na sam. Nie minęły trzy minuty, a było 1:1, gdy Dawid Darmochwał zagrał w polu karnym do Adriana Maliszewskiego, a ten efektownym uderzeniem z kilkunastu metrów umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Po golu Czarni złapali wiatr w żagle i mieli kolejne okazje do zdobycia bramki. W 22’ po zagraniu Dawida Darmochwała i sprytnym przepuszczeniu piłki przez Patryka Konsewicza trafiła ona do Szymona Beszterechy, ten jednak uderzył nad bramką. Pięć minut później Szymon Beszterecha i Piotr Kudaj ruszyli do zagranej na 20. metr piłki i szybszy był napastnik Czarnych, który lobując bramkarza Iskry przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 29’ po dalekim wyrzucie z autu Damiana Sęka ten sam zawodnik po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak strzelił za lekko i Piotr Kudaj pewnie złapał futbolówkę. W 31’ swoją okazję miała Iskra, gdy piłka przypadkowo trafiła w pole karne do Bartosza Ogrodnika, a ten uderzeniem po koźle z 11m posłał ją tuż obok lewego słupka. W 37’ padł drugi gol dla Iskry – po zagraniu na wolne pole Piotr Groń znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Daniela Jesionowskiego. Do przerwy Iskra prowadziła z Czarnymi 2:1.

Po zmianie stron wałbrzyszanie ostro zabrali się do odrabiania strat i to udało się już w 48’, gdy Adrian Maliszewski zagrał w pole karne, a Szymon Beszterecha przyjął piłkę i mocnym strzałem z kilkunastu metrów umieścił ją w lewym górnym rogu bramki. W 56’ było już 2:3 – po dośrodkowaniu Grzegorza Wroczyńskiego z rzutu wolnego zawodnik Iskry zagrał ręką w „16”, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Beszterecha. Już sześć minut później gospodarze mogli wyrównać, gdy gracz wicelidera w sytuacji sam na sam lobował wychodzącego z bramki Daniela Jesionowskiego, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 63’ Szymon Beszterecha sprawdził po raz kolejny dyspozycję Piotr Kudaja, ten jednak wybił na rzut rożny mocny strzał napastnika Czarnych. W 69’ Tomasz Juzak ograł w polu karnym obrońcę Iskry i w dobrej sytuacji uderzył z 11m obok bramki. W 73’ za obrazę sędziego czerwoną kartkę ujrzał Piotr Dynerowicz i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Mimo przewagi liczebnej Czarni nie zdołali podwyższyć wyniku spotkania, a dość niespodziewanie zespół z Witkowa w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył gola dającemu mu remis – po wstrzeleniu piłki spod linii końcowej wzdłuż bramki Bartosz Ogrodnik uciekł obrońcom i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 3:3.

Po raz kolejny już ucieka nam zwycięstwo w końcówce meczu i to boli, ale na pewno należą się Czarnym brawa za bardzo dobre spotkanie w wykonaniu całego zespołu. Za tydzień następny mecz z Jokerem Jaczków i liczymy, że nasza drużyna kolejny raz pokaże, że potrafi grać w piłkę i tym razem zgarnie komplet punktów.