Kontakty

Aktualności

Ufff!

• autor: tomek1985wch, 2016-05-08 16:29

Czarni Wałbrzych pierwszy raz w tym roku zwycięscy u siebie – wałbrzyszanie pokonali na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego Herbapol Stanowice 4:3. W tym emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie to podopieczni Marka Żamojcina okazali się minimalnie lepsi i dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, bo już w 8’ obrona Czarnych zaspała i po podaniu na wolne pole zawodnik gości mocnym strzałem wykończył sytuację sam na sam z Danielem Jesionowskim. Radość Herbapolu nie trwała długo, bo w 17’ Grzegorz Wroczyński zdecydował się na uderzenie z ok. 25m i piłka wylądowała w siatce tuż przy lewym słupku. Czarni przez większą część pierwszej połowy mieli przewagę, ale w 27. minucie po raz kolejny to rywal przeprowadził skuteczną kontrę – mimo przewagi wałbrzyszan 5 na 2 jeszcze raz gracz Herbapolu znalazł się sam przed Danielem Jesionowskim i sprytnym lobem pokonał bramkarza gospodarzy. Już minutę później mogło być 2:2, ale po dośrodkowaniu Szymona Beszterechy w pole karne i strzale głową Patryka Konsewicza futbolówka trafiła w słupek. W 29’ minucie kibice byli świadkami kuriozalnego gola – Jakub Nowicki próbował wrzucić piłkę z prawej strony, a ta ku zaskoczeniu wszystkich wylądowała w prawym oknie bramki gości. W 30’ Patryk Konsewicz zagrał w polu karnym do Szymona Beszterechy, a ten minął zwodem obrońcę, ale jego strzał obronił na rzut rożny golkiper Herbapolu. Minutę później było już 3:2 – Dawid Gołek podał z lewej strony w „szesnastkę” do Szymona Beszterechy, który przyjął futbolówkę i płaskim uderzeniem umieścił w bramce. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Czarni prowadzili 3:2.

Pierwszą w drugiej połowie okazję mieli gospodarze, gdy w 48. minucie Krzysztof Janiak zagrał piłkę za plecy obrońców do Szymona Beszterechy, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Herbapolu. W 59’ to po dośrodkowaniu z prawej strony to goście mieli sytuacją do zdobycia gola, ale Daniel Jesionowski uratował Czarnych broniąc strzał z najbliższej odległości. Kolejne minuty to nieudane próby wałbrzyszan przebicia się przez defensywę rywala i kontry Herbapolu, którym jednak również brakowało wykończenia. Wreszcie w 77’ Paweł Wroczyński wpadł w pole karne i zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Krzysztof Janiak dopełnił formalności pokonując z bliska golkipera ze Stanowic. Mimo wyniku 4:2 emocje w tym meczu były do samego końca. W 86. minucie zawodnik gości uderzył precyzyjnie z narożnika pola karnego w kierunku długiego roku, a piłka wylądowała tuż przy prawym słupku bramki Daniela Jesionowskiego. Ten gol uskrzydlił Herbapol, który uwierzył, że może jeszcze powalczyć o remis, jednak Czarni bronili się mądrze i zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra.

Mecz z ostatnim zespołem w tabeli był nerwowy, ale najważniejsze są punkty i z tego należy się cieszyć. Za tydzień dużo trudniejsze spotkanie i żeby zapunktować w Witkowie trzeba będzie uniknąć błędów z wczoraj, co miejmy nadzieję się uda.