Kontakty

Aktualności

Czarna seria trwa...

• autor: tomek1985wch, 2016-05-01 20:49

Miniony tydzień nie był udany dla Czarnych – po porażkach w niedzielę z Górnikiem Gorce 1:2 i w środę z MKSem Szczawno-Zdrój 0:1 tym razem wałbrzyszanie ulegli na własnym boisku Granitowi Roztoka 0:3. Goście do przerwy prowadzili 1:0, a po zmianie stron ich przewaga została udokumentowana dwoma kolejnymi trafieniami i tym samym podopieczni Kamila Ordy wywieźli z Wałbrzycha 3 punkty.

Pierwszą okazję w tym meczu miał Granit, gdy w 2’ po wrzutce z prawej strony zawodnik gości uderzył z pierwszej piłki, ale Daniel Jesionowski pewnie interweniował. W 19’ swoją szansę mieli Czarni, jednak Jakub Nowicki nie był w stanie zamienić dośrodkowania Krzysztofa Janiaka z rzutu rożnego na gola i główkował obok bramki. Trzy minuty później było 0:1 – po zagraniu z 30. metra Damian Danaj przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem umieścił futbolówkę przy prawym słupku. W 29. minucie Granit mógł podwyższyć wynik, ale po uderzeniu z 15m Czarnych uratowała poprzeczka. W ostatnim kwadransie przed przerwą wałbrzyszanie mieli jeszcze dwie okazje do wyrównania. Najpierw w 32’ Krzysztof Janiak zagrał w pole karne do Dawida Gołka, a strzał pomocnika gospodarzy z ostrego kąta odbił na rzut rożny bramkarz Granitu, a cztery minuty przed zmianą stron Dawid Gołek przejął futbolówkę na połowie rywala i obsłużył dokładnym podaniem Szymona Beszterechę, ten jednak uderzył z 11m nad bramką. Do przerwy zespół z Roztoki prowadził 1:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości i już w 47’ mogło być 0:2, jednak Daniel Jesionowski obronił strzał z bliska z ostrego kąta. Sześć minut później Granit był już skuteczniejszy – gracze z Roztoki szybko przenieśli w kontrze piłkę z własnej połowy w pole karne Czarnych, a tam Damian Danaj ograł obrońcę Czarnych i strzałem z 11m po długim rogu pokonał golkipera gospodarzy. Kolejne fragmenty meczu to kontrola gry przez gości, a wałbrzyszanie tylko raz zagrozili bramce Granitu, gdy w 71’ uderzenie głową Przemysława Rudnickiego było minimalnie niecelne. Minutę później po wrzutce z lewej strony w pole karne zawodnik z Roztoki znalazł się sam przed Danielem Jesionowskim i tylko słupek uratował Czarnych przed utratą gola. W 81’ było po meczu – dośrodkowanie z rzutu rożnego mocnym strzałem głową na gola zamienił Paweł Wojdyła. Do końca spotkania nic ciekawego się już nie wydarzyło i Granit zasłużenie zwyciężył 3:0.

Zakończyła się seria trzech meczów naszego zespołu z drużynami czołówki i nie ma co ukrywać, że wszyscy jesteśmy rozczarowani wynikami Czarnych. Jeżeli natomiast chodzi o grę, to o ile w Gorcach oraz w środę w spotkaniu ze Szczawnem była ona przyzwoita (a o porażkach decydowały detale), o tyle z Granitem wałbrzyszanie zaprezentowali się słabo i jest co poprawić przed kolejnymi meczami. Mimo sporych braków kadrowych spowodowanych kontuzjami trzeba zacząć zdobywać punkty i oby już następna kolejka była w tym względzie lepsza. Już we wtorek wyjeżdżamy do Jugowa na spotkanie z Kalenicą i miejmy nadzieję, że po tym starciu będziemy mieli więcej powodów do optymizmu.