Kontakty

Aktualności

Na własne życzenie...

• autor: tomek1985wch, 2016-04-11 20:03

W pierwszym w tym roku ligowym meczu na własnym boisku Czarni Wałbrzych zremisowali z Cukrownikiem Pszenno 2:2. Mimo prowadzenia 2:0 i gry przez prawie całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika wałbrzyszanie nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku do końca, a ambitni goście dość niespodziewanie w ostatnich 5 minutach zdobyli dwie bramki i szczęśliwie dopisali do swojego dorobku jeden punkt.

Od początku meczu do ataku ruszyli Czarni spychając Cukrownika do defensywy i w 2' po składnej akcji gospodarzy Patryk Konsewicz uderzył minimalnie niecelnie z 15m. Później nadal to wałbrzyszanie nadawali ton grze, ale brakowało im ostatniego podania i okazji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Wreszcie w 36' Krzysztof Janiak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Jakub Nowicki strzałem z bliska z pierwszej piłki umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Cztery minuty potem goście jedyny raz w pierwszej połowie zagrozili Czarnym – zawodnik Cukrownika znalazł się w dobrej sytuacji na 10. metrze, ale uderzył po długim rogu obok prawego słupka. Do przerwy więcej ciekawego się już nie wydarzyło i wałbrzyszanie zasłużenie prowadzili 1:0.

Już trzy minuty po zmianie stron Cukrownik miał utrudnione zadanie – Mateusz Kozłowski po raz drugi ujrzał żółty kartonik i zespół z Pszenna musiał sobie radzić w „10”. Czarni dość szybko wykorzystali przewagę liczebną, bo już w 55' Szymon Beszterecha zagrał do znajdującego się na czystej pozycji Macieja Łukasika, a ten minął wychodzącego z bramki golkipera gości i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po podwyższeniu prowadzenia wałbrzyszanie nie rezygnowali z ataków i cały czas dążyli do zdobycia kolejnego gola. W 65' po dośrodkowaniu Jakuba Nowickiego głową uderzał Przemysław Rudnicki, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Cukrownika przenosząc futbolówkę nad poprzeczkę. W 81' Szymon Beszterecha zagraniem z prawej strony idealnie obsłużył Przemysława Rudnickiego, ten jednak będąc na 5m sam przed golkiperem gości po raz kolejny przegrał z nim pojedynek. W 82' Szymon Beszterecha sam mógł zdobyć gola, jednak po podaniu Przemysława Rudnickiego mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok prawego słupka. Minutę później po zagraniu Patryka Marszałka z lewej strony Szymon Beszterecha z kilku metrów posłał piłkę obok bramki. Niewykorzystane przez Czarnych okazje zemściły się w końcówce – najpierw w 88' po dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne Krzysztof Janiak nieszczęśliwą interwencją pokonał własnego bramkarza, a już w doliczonym czasie gry po przypadkowym zagraniu ręką sędzia podyktował jedenastkę dla Cukrownika zamienioną na gola przez Mariusza Kutelę. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i oba zespoły podzieliły się punktami.

Ciężko znaleźć słowa po takim meczu – prowadząc 2:0 z przewagą jednego zawodnika i mając tyle okazji do podwyższenia wyniku nie można pozwolić przeciwnikowi wrócić do gry, a jednak niemożliwe stało się możliwe... Na pierwsze zwycięstwo przyjdzie nam więc poczekać co najmniej kolejny tydzień.