Kontakty

Aktualności

Remis w deszczu

• autor: tomek1985wch, 2015-11-15 23:10

Po raz trzeci z rzędu Czarni bez zwycięstwa na własnym obiekcie – w rozgrywanym w trudnych warunkach przy padającym przez cały czas deszczu meczu wałbrzyszanie zremisowali z Unią Jaroszów 1:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Adama Muchy, ale w drugiej połowie goście zdołali wyrównać i zasłużenie wywieźli ze stadionu przy ulicy Dąbrowskiego jeden punkt.

Spotkanie miało wymarzony początek dla Czarnych – już w drugiej minucie Grzegorz Wroczyński dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Adam Mucha strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce. Później kibice byli świadkami wyrównanej walki z obu stron, ale okazji bramkowych było jak na lekarstwo. W 9’ Unia miała najlepszą w pierwszej połowie sytuację, gdy zawodnik gości w szybkiej kontrze otrzymał futbolówkę na 11. metrze i uderzył po ziemi, a skuteczna interwencja Daniela Jesionowskiego sprawiła, że skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 33’ szczęścia strzałem z 20m próbował Michał Guzik, ale bramkarz Unii zdołał na raty złapać piłkę. Więcej groźnych akcji z obu stron nie było i pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem wałbrzyszan 1:0.

Po zmianie stron lepiej zaczęli Czarni, ale mimo kilkukrotnej obecności w polu karnym i obiecujących akcji brakowało ostatniego podania albo dołożenia nogi, aby oddać strzał. W 54’ po dośrodkowaniu Krzysztofa Janiaka z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową uderzał Damian Sęk. W miarę upływu czasu goście stawali się coraz groźniejsi i w końcu w 70’ dopięli swego – po zagraniu na wolne pole zawodnik Unii znalazł się w sytuacji sam na sam i płaskim strzałem pokonał Daniela Jesionowskiego. W 72’ Czarni mogli odpowiedzieć, gdy Adam Mucha przymierzył z rzutu wolnego z 18m w kierunku długiego słupka, ale bramkarz zespołu z Jaroszowa był czujny i wybił futbolówkę na róg. Chwilę później po dośrodkowaniu Krzysztofa Janiaka z kornera i główce Macieja Zawadzkiego gości uratowała poprzeczka. W końcówce wałbrzyszanie starali się zdobyć zwycięskiego gola, ale to kontry ich przeciwnika były groźniejsze. W 87’ zawodnik Unii wyszedł sam na sam z Danielem Jesionowskim, ale przy jego próbie lobu golkiper Czarnych skutecznie interweniował. Dwie minuty później gracz z Jaroszowa znalazł się niekryty w polu karnym i uderzył z ostrego kąta z kilku metrów i ponownie Daniel Jesionowski pokazał swoje umiejętności, parując ten strzał na rzut rożny. Była to ostatnia godna uwagi akcja w tym meczu, który zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Niestety nasz zespół pozwolił w drugiej połowie przeciwnikowi na zbyt wiele, co zostało przez niego wykorzystane i po raz kolejny nie udało się wygrać na własnym boisku. Zostały jeszcze w tym roku dwa mecze i trzeba zrobić wszystko, żeby uniknąć kolejnych wpadek i udać się na przerwę zimową w dobrych nastrojach.