Kontakty

Aktualności

Gole, nie sytuacje...

• autor: tomek1985wch, 2015-11-08 23:15

Mimo dużej przewagi przez cały mecz Czarni ulegli u siebie drużynie KS Walim 1:2. Wałbrzyszanie dali tego dnia pokaz nieskuteczności pod bramką rywala, który bronił się szczęśliwie, a z przodu był efektywny aż do bólu i w efekcie zainkasował 3 punkty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i już w 12’ po zagraniu Patryka Konsewicza w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Łukasik, jednak skutecznie interweniował bramkarz gości. Dwie minuty później ta niewykorzystana okazja zemściła się – po rzucie rożnym i wybiciu piłki trafiła ona do znajdującego się przed 16. metrem zawodnika Walimia, ten uderzył na bramkę, a Daniel Jesionowski odbił futbolówkę, ale wobec dobitki był już bezradny i było 0:1. Była to jedyna groźna akcja KSu w pierwszej połowie, która stała pod znakiem dominacji Czarnych. W 26’ Adrian Maliszewski dośrodkował w pole karne, a po strzale Patryka Konsewicza z woleja po raz kolejny udaną paradą popisał się bramkarz gości. Minutę później Grzegorz Wroczyński uderzył z kilkunastu metrów w kierunku długiego słupka, a futbolówka zatrzymała się na słupku. Wreszcie w 29' ten sam zawodnik dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym, wpadł w szesnastkę i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera z Walimia. W 35’ bramkarz gości jeszcze raz popisał się udaną interwencją broniąc strzał z 18m Patryka Marszałka i to by było na tyle, jeżeli chodzi o pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron pierwszą groźną okazję stworzył zespół z Walimia – w 57’ po dośrodkowaniu z prawej strony gracz KSu uderzył z pierwszej piłki z 10m obok bramki. W 65’ po dośrodkowaniu Jakuba Nowickiego w pole karne powinno być 2:1, ale uderzenie Grzegorza Wroczyńskiego obronił bramkarz, a Maciej Łukasik dobijając posłał futbolówkę z paru metrów nad poprzeczką. W 70’ po zagraniu Damiana Sęka piłka trafiła do niepilnowanego na 10. metrze Dawida Gołka, ten jednak strzelił za lekko i bramkarz pewnie interweniował. Minutę później jedna z nielicznych kontr gości zakończyła się golem – zawodnik KSu ograł obronę Czarnych na prawym skrzydle i zagrał do środka, a jego kolega mocnym strzałem z ok. 10m po długim roku pokonał Daniela Jesionowskiego. W 78’ kolejny raz po dośrodkowaniu w pole karne zespołu z Walimia niekryty Grzegorz Wroczyński mógł zdobyć bramkę, ale uderzył z bliska w boczną siatkę. Dziesięć minut później po rzucie wolnym i interwencji bramkarza z kilku metrów dobijał Damian Sęk, jednak futbolówkę wybił tuż sprzed linii bramkowej zawodnik gości. Do końca wałbrzyszanie próbowali wyrównać, ale ta sztuka im się nie udała i ponieśli oni czwartą w tym sezonie porażkę.

Był to na pewno mecz, którego wynik można podsumować tylko jako porażka na własne życzenie. Po raz kolejny okazuje się, w futbolu że nie zawsze wygrywa drużyna lepsza i mająca więcej sytuacji, ale ta, która potrafi wykorzystać każdy najmniejszy błąd rywala. Czas na refleksję, bo już w środę wyjazd do Wiśniowej i szansa na rehabilitację.