Wygrana z problemami!

• autor: tomek1985wch, 2015-10-25 20:54

Trudniejsza niż się wydawało okazała się wyprawa Czarnych do ostatniego w tabeli Jokera Jaczków – gospodarze już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, a później mimo dwóch kolejnych goli wałbrzyszan zdołali doprowadzić do wyrównania i dopiero trafienie Adama Muchy w 65’ dało gościom minimalne zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia – nie minęło 30 sekund, a po zagraniu długiej piłki w pole karne zawodnik Jokera przepchnął swojego rywala i precyzyjnym strzałem z ok. 11m umieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku. Jeszcze w przed upływem pierwszej minuty Czarni zdołali wyrównać, gdy Dawid Witosławski zagrał na wolne pole do Patryka Konsewicza, a ten przebiegł kilkadziesiąt metrów i pewnie wykończył sytuację sam na sam. Później kibice byli świadkami wyrównanego meczu, w którym szanse miały obydwa zespoły. W 9’ gracz gospodarzy znalazł się w polu karnym i uderzył z ostrego kąta, ale skuteczną interwencją popisał się Przemysław Nowak. W 18’ Patryk Marszałek dośrodkował z lewej strony, a Dawid Witosławski strzałem głową dał Czarnym prowadzenie. W 30. minucie powinno być 1:3, gdy Patryk Marszałek przejął piłkę na połowie rywala, wpadł w pole karne, minął golkipera Jokera i uderzył na pustą bramkę, ale obrońca gospodarzy zdołał jeszcze wybić zmierzającą do siatki futbolówkę. Sześć minut później po szybko wyrzuconym aucie zawodnik z Jaczkowa uderzył z 10m, jednak skutecznie nogami interweniował Przemysław Nowak. W 43’ kolejny raz okazję mieli Czarni, ale po strzale głową Patryka Konsewicza dobrą paradą popisał się bramkarz Jokera. W ostatniej minucie gospodarze mogli jeszcze wyrównać, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony gracz Jokera niepilnowany z bliska spudłował. Do przerwy było zatem 2:1 dla gości.

Druga połowa była nadal wyrównana i już w 54’ było 2:2 – zawodnik z Jaczkowa odegrał piłkę spod linii końcowej na 15. metr, a jego kolega mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Dwie minuty później Czarni mogli odzyskać prowadzenie, ale po dość przypadkowej akcji i strzale Adama Muchy z ostrego kąta golkiper Jokera uratował swój zespół przed utratą gola. W 65’ najlepszy strzelec wałbrzyszan był już skuteczniejszy – Szymon Beszterecha przedarł się prawą stroną i dośrodkował w pole karne, a piłka po odbiciu się jeszcze od obrońcy gospodarzy trafiła do Adama Muchy, który z bliska mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Kwadrans przed końcem meczu kontra Jokera mogła dać tej drużynie wyrównanie, ale gracz z Jaczkowa strzelił z kilkunastu metrów tuż obok prawego słupka. Ostatnie minuty to bezskuteczne próby Jokera i mądra obrona wyniku przez Czarnych, którzy ostatecznie zdołali wywieźć cenne 3 punkty z „Joker Areny”.

Nie był to zdecydowanie mecz, który zachwycił kibiców swoim poziomem, ale liczy się zwycięstwo i za to należą się naszemu zespołowi brawa. O stylu za chwilę nikt już nie będzie pamiętał, a trzy oczka zostały dopisane w tabeli i to jest ważne. Teraz czas na dwutygodniową przerwę, po której Czarni zmierzą się u siebie z KSem Walim.

1. Przemysław Nowak
3. Maciej Zawadzki
4. Dawid Gołek  zmiana 45" Szymon Beszterecha  (1 asysta)
5. Dawid Witosławski bramka  (1 asysta)  zmiana 71" Dawid Darmochwał