Kontakty

Aktualności

Kolejne trzy punkty!

• autor: tomek1985wch, 2015-10-04 19:53

W pierwszym w historii spotkaniu pomiędzy tymi drużynami Czarni okazali się lepsi od Kalenicy Jugów wygrywając 5:0. Już do przerwy po trzech bramkach Adama Muchy i prowadzeniu 3:0 wałbrzyszan było praktycznie po meczu, a w drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia i pewnie zwyciężyli.

Od początku Czarni ruszyli do ataku i w 4’ mogli objąć prowadzenie, gdy po zagraniu Patryka Marszałka i minięciu się z piłką zawodnika gości sam przed bramkarzem znalazł się Adam Mucha i uderzył nad bramką. Dziesięć minut później gospodarze byli już skuteczniejsi – Kamil Szarek zagrał na wolne pole do Adama Muchy, który przebiegł jeszcze nieatakowany parę metrów i pewnie wykończył sytuację sam na sam. W 21’ Adam Mucha po raz kolejny mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego płaski strzał z kilkunastu metrów obronił na rzut rożny bramkarz Kalenicy. W 34’ Patryk Marszałek zagrał w pole karne do Adama Muchy, a ten przyjął futbolówkę i niepilnowany z 10m pewnie skierował do ją siatki. Minutę później po raz kolejny współpraca między tymi zawodnikami zaowocowała golem – Patryk Marszałek podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Adama Muchy, który jeszcze raz okazał się lepszy od golkipera gości i skompletował hat-tricka. Więcej ciekawego się już w pierwszej połowie nie wydarzyło i do przerwy Czarni pewnie prowadzili 3:0.

Po zmianie stron gra się wyrównała i szanse miały obie drużyny. W 46’ zespół z Jugowa mógł zdobyć gola, gdy po stracie Czarnych na własnej połowie zawodnik Kalenicy zabrał się z piłką i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Daniel Jesionowski popisał się skuteczną interwencją nogami. W 65’ groźnie zaatakowali wałbrzyszanie – Łukasz Fiszer zagrał z lewej strony w pole karne do Szymona Beszterechy, ten nieatakowany na 10. metrze nieczysto trafił w futbolówkę, a zamykający jeszcze akcję na długim słupku Dawid Gołek z bliska uderzył w boczną siatkę. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową ponownie czujny był Daniel Jesionowski, a dobijający do pustej bramki gracz gości był na spalonym. W 72’ po wrzutce z lewej strony zawodnik z Jugowa uderzył głową, jednak i tym razem lepszy był bramkarz Czarnych łapiąc futbolówkę. W 80’ Szymon Beszterecha ograł obrońcę w polu karnym, ale strzelił z 10m wprost w golkipera gości i ten odbił piłkę przed siebie. Minutę później było 4:0 – Patryk Marszałek zaskoczył zawodników z Jugowa szybkim wykonaniem rzutu wolnego na 30. metrze i po jego podaniu Krzysztof Janiak pokonał bramkarza Kalenicy w sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie meczu po dośrodkowaniu Patryka Marszałka z rzutu rożnego bramkarz gości obronił strzał Szymona Beszterechy, ale wobec dobitki Damiana Sęka z najbliższej odległości był już bezradny i po raz piąty musiał wyciągać piłkę z siatki. Chwilę później swoją szansę na czwartą bramkę miał jeszcze Adam Mucha, ale w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie. Była to ostatnia warta uwagi akcja tego meczu, który zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 5:0.

Brawa dla naszego zespołu, który nie dał rywalowi żadnych szans, pewnie zwyciężył i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. Dobra forma Czarnych każe przypuszczać, że kolejne mecze będą równie udane. Już za tydzień spotkanie wyjazdowe z beniaminkiem ze Stanowic, na które już teraz serdecznie zapraszamy.