Kontakty

Aktualności

Wymarzony początek!

• autor: tomek1985wch, 2015-03-30 14:32

Od mocnego uderzenia zaczęli rok 2015 piłkarze Czarnych – w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek rozgromili Włókniarz Głuszyca 5:1 będąc przez całe spotkanie zespołem o klasę lepszym i wykorzystując wszystkie słabości rywala.

Zgromadzeni na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego kibice już od początku tego starcia nie mogli narzekać na nudę, bo w 2. minucie debiutujący w drużynie wałbrzyskiej Maciej Łukasik dostał podanie na wolne pole od Patryka Marszałka i wyprzedzając wychodzącego z bramki golkipera Włókniarza wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź drużyny przyjezdnej była błyskawiczna, bo dwie minuty później po rzucie rożnym i skutecznym strzale głową było 1:1. Goście cieszyli się tylko chwilę - w 6’ Patryk Marszałek dośrodkował z wolnego w pole karne, a Patryk Konsewicz główką ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolejne fragmenty meczu to bezradność gości i próby podwyższenia wyniku przez Czarnych. W 16. minucie kolejny raz akcja duetu Marszałek-Łukasik mogła zakończyć się golem, ale „Dingo” w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość bramkarza Włókniarza. W 32’ na listę strzelców mógł wpisać się kolejny debiutant Michał Guzik, który z bliska posłał futbolówkę głową nad bramką. Dwie minuty później było już jednak 3:1 – Dawid Gołek uderzył zza pola karnego, golkiper drużyny przeciwnej odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką z bliska popisał się Kamil Szkudlarek. Do przerwy rezultat meczu nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie widowisko straciło trochę na atrakcyjności, a obie drużyny miały problemy z przeprowadzaniem płynnych akcji. Wreszcie z pomocą przyszedł stały fragment gry – w 64. minucie Patryk Marszałek uderzając piłkę z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza Włókniarza i ta po jego rękach wpadła do siatki. W 73’ goście mieli jedyną w drugiej odsłonie okazję do zdobycia gola honorowego, gdy zawodnik z Głuszycy znalazł się sam na 11. metrze, ale jego strzał, jak również dobitkę obronił Przemysław Nowak. Osiem minut później gracz Włókniarza zagrał ręką w polu karnym, a Patryk Marszałek pewnie wykorzystał jedenastkę ustalając wynik meczu. W 89’ bramkarz gości dwukrotnie uratował jeszcze swój zespół przed jeszcze wyższą porażkę broniąc strzał Patryka Konsewicza i dobitkę z bliska Krzysztofa Janiaka i na tym emocje się skończyły, a Czarni mogli świętować zdobycie 3 punktów.

Brawa dla naszego zespołu, który tym spotkaniem pokazał, że drzemie w nim duży potencjał a nieudana runda jesienna może zostać szybko puszczona w niepamięć. Teraz Czarnych czeka półtoratygodniowa przerwa – następny mecz 08.04. w Dzierżoniowie (Puchar Polski), a kolejny pojedynek w ramach rozgrywek A-klasy dopiero 12.04.