Aktualności

Poprawili się! (na boisku 4:0, walkower 0:3)

• autor: tomek1985wch, 2014-10-19 23:23

Mecz zweryfikowany przez DZPN - walkower 3:0 dla PUO.

Nareszcie dobry mecz w wykonaniu Czarnych, którzy przełamali się i po 4 porażkach z rzędu pokonali pewnie PUO Wiśniowa 4:0. Wałbrzyszanie od początku byli stroną dominującą i już do przerwy prowadzili 3:0, a po zmianie stron dorzucili jeszcze jedno trafienie, dzięki czemu kontrolując wynik dowieźli zwycięstwo do końca.

Od pierwszych minut aktywniejsi byli Czarni, a w szczególności Dariusz Jaje, który trzykrotnie próbował pokonać bramkarza gości, ale za każdym razem piłka mijała bramkę. Dużo lepiej sprawdził się „Suker” w roli podającego – w 13. minucie w zamieszaniu w polu karnym odegrał dokładnie do Łukasza Misiaka, a ten strzałem z ok. 10m po koźle umieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku. Siedem minut później kolejny raz pokazał się Dariusz Jaje, który minął obrońcę i dośrodkował spod linii końcowej, a Patryk Konsewicz uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką. W 32’ było już jednak 2:0 – Dawid Darmochwał zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów, a piłka po odbiciu się od Dariusza Jaje zmyliła bramkarza i wylądowała w bramce. Cztery minuty później goście właściwie jedyny raz zagrozili bramce Czarnych, gdy po dość przypadkowej akcji zawodnik z Wiśniowej znalazł się sam przed Przemysławem Nowakiem, jednak golkiper wałbrzyszan odważnie wyszedł na 15. metr i gracz beniaminka trafił wprost w niego. W 43’ było praktycznie po meczu – Patryk Marszałek zagrał do Grzegorza Wroczyńskiego, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, ale przejął ponownie piłkę i odegrał spod linii końcowej do Łukasza Misiaka, który mocnym strzałem z bliska pod poprzeczkę ustalił wynik do przerwy.

Początek drugiej połowy to trochę lepsza gra gości – najpierw w 48’ zawodnik z Wiśniowej w sytuacji sam na sam lobował Przemysława Nowaka, ale zabrakło mu precyzji, a minutę później po rzucie rożnym i zgraniu głową gracz beniaminka spudłował z najbliższej odległości. Gola zdobyli za to Czarni, gdy w 50’ po dośrodkowaniu Patryk Marszałka bramkarz gości nie był w stanie opanować piłki i wypuścił ją z rąk, a z tego prezentu skorzystał Bartosz Mudzin, mocnym strzałem z bliska umieszczając futbolówkę w siatce. Dwie minuty później kolejny atak przeprowadzili goście, ale po wrzutce z lewej strony wolej z paru metrów był mocno niecelny. W 56’ idealną okazję do podwyższenia wyniku mieli Czarni, gdy na czystą pozycję wyszedł Łukasz Misiak i zagrał wzdłuż bramki do Przemysława Rudnickiego, a ten uprzedził wślizgiem bramkarza, ale pomylił się o centymetry. W 72’ Patryk Marszałek wypatrzył w polu karnym Arkadiusza Nowomiejskiego, ten jednak uderzył z 10m nad poprzeczką. W 78’ najlepszą okazję mieli goście, ale po rzucie rożnym i główce Przemysław Nowak sparował piłkę na słupek. Cztery minuty przed końcem Patryk Marszałek zagrał na wolne pole do Kamila Szkudlarka, jednak golkiper beniaminka w porę wyszedł z bramki i zawodnik Czarnych zdołał tylko trącić futbolówkę i bramkarz z Wiśniowej wyjaśnił sytuację. Na tym emocje w tym meczu się zakończyły i wałbrzyszanie odnieśli zasłużone zwycięstwo 4:0.

Brawa dla naszego zespołu, który nareszcie zagrał tak, jak kibice tego od niego oczekują i zainkasował bardzo ważne trzy punkty. Oby ta wygrana pozwoliła graczom Czarnych uwierzyć w siebie i miejmy nadzieję, że będzie ona początkiem lepszej passy wałbrzyszan.