Kontakty

Aktualności

Zabrakło sił...

• autor: tomek1985wch, 2014-10-06 18:24

Trzeciej z rzędu porażki ligowej doznali Czarni, którzy przegrali u siebie z Granitem Roztoka 1:3. Przez godzinę oba zespoły prowadziły wyrównaną grę, jednak w końcówce więcej sił zachowali goście, którzy w ostatnich 15 minutach zdobyli dwa gole i to oni opuszczali stadion przy ulicy Dąbrowskiego w lepszych humorach.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla wałbrzyszan, bo już w 2. minucie zawodnik gości pięknym technicznym strzałem z ok. 35m przelobował zbyt daleko wysuniętego przed bramkę Przemysława Nowaka i było 0:1. Po początkowym szoku Czarni starali się uporządkować swoją grę i w miarę upływu czasu byli coraz groźniejsi. W 13. minucie Grzegorz Wroczyński dośrodkowywał z prawej strony i niewiele brakowało, by zaskoczył bramkarza Granitu, który w ostatniej chwili zdołał wyciągnąć zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. Osiem minut później w tłoku na 15. metrze sytuacyjnym, płaskim strzałem próbował Kamil Szkudlarek i ponownie dobrą interwencją popisał się golkiper gości broniąc uderzenie, które po drodze odbiło się jeszcze od obrońcy Granitu. Wreszcie w 28. minucie Patryk Marszałek precyzyjnym podaniem na wolne obsłużył Przemysława Rudnickiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 36’ po technicznym strzale zza „16” zawodnika Granitu piłka minimalnie minęła lewe spojenie słupka z poprzeczką i na tym emocje w pierwszej połowie się zakończyły.

Pierwszą sytuację po przerwie mieli goście – w 56’ po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Czarnych zawodnik z Roztoki z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kolejny fragment meczu to przewaga wałbrzyszan, którzy w 60’ mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia, ale po wrzutce w pole karne Grzegorza Wroczyńskiego Patryk Marszałek nie był w stanie wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem trafiając z kilku metrów wprost w niego. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Patryka Marszałka minimalnie niecelnie główkował Mariusz Boniowski. Czarni nadal atakowali, jednak w miarę upływu czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w ostatnich 20 minutach byli już zespołem wyraźnie lepszym. W 72’ po uderzeniu gracza z Roztoki sprzed pola karnego piłka zatrzymała się na poprzeczce, ale już 3 minuty później było 1:2 – popisowa kontra Granitu zakończyła się wyprowadzeniem jednego z zawodników na czystą pozycję, a ten strzałem z bliska po długim roku pokonał Przemysława Nowaka. W 84’ po wrzutce z prawej strony kolejny raz goście mieli sytuację sam na sam, ale tym razem piłka minęła o centymetry lewy słupek. Minutę później Granit dobił Czarnych – gracz z Roztoki ograł defensywę Czarnych, wpadł w pole karne i mając przed sobą tylko Przemysława Nowaka umieścił futbolówkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 1:3.

Nasz zespół kolejny raz zagrał mecz z cyklu „do zapomnienia” i jego postawa zaczyna coraz bardziej niepokoić. Proste błędy wynikające z braku obycia z piłką oraz brak sił w końcówce każą zastanowić się nad tym, czy nie jest aby potrzebne większe niż dotychczas zaangażowanie w treningi. W imieniu sztabu szkoleniowego apeluję zatem do wszystkich, którzy są zdrowi i nie pracują po południu o liczne uczestnictwo w treningach, gdyż ostatnimi czasy sytuacja w tym względzie była dość kiepska! Wtorek i czwartek stadion ul. Wrocławska, piątek stadion ul. Dąbrowskiego, godzina 17:30. A następny mecz w niedzielę o 15 w Jaroszowie z Unią.