Kontakty

Aktualności

Jest ćwierćfinał!

• autor: tomek1985wch, 2014-10-02 19:58

Kolejny po Zdroju Jedlina-Zdrój przedstawiciel okręgówki został odprawiony z kwitkiem przez Czarnych – w meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych podopieczni Marka Żamojcina pewnie pokonali Skalnika Czarny Bór 4:0 i tym samym awansowali do ćwierćfinału.

Pierwsza połowa rozczarowała widzów, a dominującym krajobrazem na boisku były niecelne podania, straty i nieudolne próby skonstruowania akcji mogącej poskutkować zdobyciem gola. Goście zagościli z groźną sytuacją w polu karnym Czarnych praktycznie tylko raz, gdy w 18’ po uderzeniu z bliska z bardzo ostrego kąta dobrą interwencją wykazał się Piotr Kudaj wybijając piłkę. Wałbrzyszanie próbowali natomiast kilkukrotnie, jednak nie były to okazje z gatunku 100-procentowych. W 23’ po dośrodkowaniu Łukasza Misiaka główka Przemysława Rudnickiego była minimalnie niecelna, natomiast minutę później na czystej pozycji znalazł się Patryk Konsewicz, ale zdołał tylko trącić piłkę, a golkiper Skalnika w porę wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. W 41’ kolejny raz próbował Patryk Konsewicz – „Czeski” popisał się dobrym strzałem z ok. 16m, po którym futbolówka przeleciała minimalnie obok prawego słupka. Gdy wydawało się, że goli do przerwy nie będzie, w 44. minucie Patryk Marszałek dośrodkowaniem z rzutu rożnego zaskoczył bramkarza Skalnika i ten odbił piłkę tak, że wylądowała ona w siatce. Chwilę później pierwsza połowa dobiegła końca.

Po zmianie stron przewaga wałbrzyszan była już wyraźna, a okazji do podwyższenia wyniku co niemiara. W 57. minucie Dawid Darmochwał dośrodkował z prawej strony do niekrytego na 11. metrze Patryka Marszałka, a ten nieczysto uderzył z woleja i futbolówka po rękach bramkarza poszybowała nad poprzeczką. Minutę później było już jednak 2:0 – kolejna wrzutka, tym samym wykonaniu Patryka Marszałka znalazła adresata w postaci Dawida Witosławskiego, a „Witek” wyprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do siatki. W 65’ powinno być po meczu, ale po idealnym podaniu Dawida Darmochwała Łukasz Misiak mając przed sobą pustą bramką uderzył za wysoko. W 77. minucie po podaniu Grzegorza Wroczyńskiego Dawid Darmochwał w sytuacji sam na sam zdecydował się tym razem sam skończyć akcję i pewnie pokonał golkipera Skalnika podwyższając na 3:0. Trzy minuty później Dawid Darmochwał ponownie wyłożył piłkę koledze jak na tacy, ale tym razem Grzegorz Wroczyński spudłował na pustą bramkę, trafiając tylko w poprzeczkę. W 82’ minucie najlepszą okazję mieli goście – zawodnik z Czarnego Boru huknął z 10 metrów, ale i tym razem futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Minutę później po raz kolejny bardzo aktywny w drugiej połowie Dawid Darmochwał stanął oko w oko z golkiperem Skalnika, ten jednak w porę wyszedł z bramki i skuteczną interwencją wyjaśnił sytuację. Sześć minut przed końcem Czarni dobili rywala – Jakub Nowicki uderzył z ostrego kąta z dziesięciu metrów, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. W 88. minucie okazję do wykazania się miał jeszcze Piotr Kudaj, który efektownie obronił strzał zawodnika z Czarnego Boru i na tym emocje się zakończyły, a Czarni chwilę później mogli świętować zwycięstwo.

Cieszy fakt, iż po słabszej pierwszej połowie nasz zespół po przerwie zaprezentował się dużo lepiej i zasłużenie awansował do 1/4 finału. Wałbrzyszanie pokazali również, że porażka 0:6 w Witkowie była tylko wypadkiem przy pracy i w niedzielę w meczu z Granitem będą oni bez wątpienia celować w kolejne 3 punkty.