Kontakty

Aktualności

Awansowali do drugiej rundy!

• autor: tomek1985wch, 2014-09-19 15:02

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego Czarni Wałbrzych pokonali Zdrój Jedlina-Zdrój 2:0 i tym samym awansowali do 1/8 finału. Podopieczni Marka Żamojcina przez całe spotkanie byli równorzędnym rywalem dla grającego klasę wyżej przeciwnika i ostatecznie wykazawszy więcej skuteczności pod bramką mogli schodzić z placu gry jako zwycięzcy.

Początek meczu to optyczna przewaga Zdroju, który prowadził grę na połowie Czarnych, ale stwarzanie sobie sytuacji do zdobycia gola przychodziło mu z trudnością. Groźnie było w 6. minucie, gdy zawodnik gości uderzył z ok. 15m, a Przemysław Nowak przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę, ale poza tym strzały zespołu z uzdrowiska były bardzo niecelne lub zbyt lekkie i pewnie wyłapywane przez bramkarza Czarnych. Również defensywa Zdroju nie pozwalała na zbyt wiele wałbrzyszanom, ale w 22’ popełniła poważny błąd – Kamil Szkudlarek został w dość niegroźnej sytuacji sfaulowany w polu karnym, a sędzia podyktował jedenastkę zamienioną na bramkę przez Patryka Marszałka. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymał się do końca pierwszej połowy i to wałbrzyszanie schodzili do szatni w lepszych humorach.

Po zmianie stron nadal więcej z gry mieli goście, którzy niedługo po wznowieniu mogli wyrównać, ale ich gracz mając przed sobą tylko bramkarza nieczysto trafił w piłkę i ta wolno potoczyła się w stronę linii końcowej. W 55. minucie po dośrodkowaniu w pole karne zawodnik Zdroju wyprzedził Przemysława Nowaka i uderzył głową na pustą bramkę, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Czarni starali się kontratakować i w 60’ mogli rozstrzygnąć losy spotkania – Patryk Konsewicz obsłużył idealnym prostopadłym podaniem Patryka Marszałka, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zdroju i skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 75’ szansę na podwyższenie wyniku miał Grzegorz Wroczyński – pomocnik Czarnych minął na 20. metrze wychodzącego z bramki golkipera Zdroju i uderzył z bardzo ostrego kąta i tylko interwencja obrońcy, który wybił futbolówkę głową z linii zapobiegła utracie drugiego gola przez zespół z Jedliny. Do końca spotkania goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im precyzji lub na posterunku był Przemysław Nowak. Wałbrzyszanie natomiast wyprowadzili w 86’ decydujący cios – Patryk Konsewicz zagrał na prawą stronę do Dawida Gołka, a ten ściął do środka i pięknym strzałem z 16m od słupka ustalił wynik meczu. Niedługo później sędzia zagwizdał po raz ostatni i Czarni mogli świętować awans do kolejnej rundy.

Cieszy fakt, że nasz zespół kontynuuje dobrą passę i widać, że po przeciętnym początku sezonu Czarni są nareszcie na właściwych torach. To dobry prognostyk przed chyba najważniejszym meczem rundy z Sudetami, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 11.