Kontakty

Aktualności

Dali radę w "10"!

• autor: tomek1985wch, 2014-09-15 16:30

Dużym charakterem wykazali się w meczu 6. kolejki A-klasy piłkarz Czarnych, którzy po dramatycznym spotkaniu pokonali w Mrowinach Zielonych 3:2 mimo, iż przez całą drugą połowę grali w „10” i bez nominalnego bramkarza. Na uwagę zasługuję również wyczyn pomocnika wałbrzyszan Przemysława Rudnickiego, który po wykluczeniu z gry Przemysława Nowaka stanął między słupkami i obronił rzut karny, a również w dalszej części meczu spisywał się poprawnie, walnie przyczyniając się do sukcesu swojej drużyny.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę mieli goście, którzy w 5 minucie mogli objąć prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Patryka Marszałka i główce Dawida Witosławskiego futbolówka trafiła w słupek. Dwie minuty później to Zieloni zdobyli jednak bramkę – zawodnik z Mrowin przejął podawaną przez obrońcę do bramkarza piłkę i został sfaulowany przez Przemysława Nowaka w „16”, a jedenastka została pewnie wykorzystana przez gospodarzy. Czarnym już w 20’ udało się wyrównać, gdy po długim zagraniu Dawida Witosławskiego w pole karne Patryk Konsewicz pięknym strzałem z woleja z 11m w długi róg nie dał żadnych szans golkiperowi Zielonych. Nie minęły cztery minuty, a było już 2:1 dla wałbrzyszan – Grzegorz Wroczyński zagrał do Kamila Szkudlarka, a ten płaskim uderzeniem z 15m umieścił piłkę tuż przy krótkim słupku. Do końca pierwszej połowy nie działo się zbyt wiele ciekawego, aż do 45. minuty. Wtedy to po zagraniu w „16” Przemysław Nowak wyszedł z bramki, ale po raz kolejny szybszy był zawodnik z Mrowin i po faulu na nim bramkarz Czarnych został ukarany drugą żółtą (a w konsekwencji czerwoną) kartką, a jego zespół rzutem karnym. Między słupki wszedł Przemysław Rudnicki i rzucając się w prawy róg niczym rasowy golkiper obronił jedenastkę, a chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Tuż po zmianie stron Zielonym udało się wyrównać – w 48’ po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracz z Mrowin z bliska „szczupakiem” umieścił futbolówkę w siatce. Później grę prowadzili Czarni, a gospodarze podobnie jak w pierwszej połowie nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich w 56’ minucie jeden z zawodników Zielonych znalazł się niekryty na 10. metrze, ale po jego strzale piłka po rękach Przemysława Rudnickiego poszybowała nad poprzeczką. Siedem minut później po raz kolejny gorąco było w polu karnym Czarnych, ale Przemysław Rudnicki ponownie popisał się skuteczną interwencją. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 75. minucie – Patryk Konsewicz przedarł się przez obronę gospodarzy i zagrał na wolne pole do Kamila Szkudlarka, a ten w sytuacji sam na sam mocnym strzałem z bliska pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Zielonych. Do końca meczu mimo przewagi liczebnej zespół z Mrowin bił głową w mur i poza sytuacją z 88’, gdy po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką i ostatecznie strzał głową był niecelny, nie zagroził poważnie wałbrzyszanom, którzy dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.

Wielkie brawa dla naszego zespołu, który w trudnej sytuacji nie załamał się i mimo gry w osłabieniu grał do przodu, co zostało nagrodzone korzystnym wynikiem. Jest to już trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Czarnych i oby ta passa trwała jak najdłużej. Najpierw jednak czekają nas emocje pucharowe, bo już w czwartek spotkanie ze Zdrojem Jedlina-Zdrój, na które już teraz zapraszam.