Kontakty

Aktualności

Transfer w dziesiątkę!

• autor: tomek1985wch, 2014-09-07 20:27

Piłkarze Czarnych rozegrali najlepszy mecz w sezonie, pokonując Cukrownik Pszenno 2:0. Podopieczni Marka Żamojcina dominowali nad rywalem przez całe spotkanie i mogli wygrać znacznie wyżej, ale skuteczność nie była tego dnia ich mocną stronę. Prawdziwym wejściem smoka popisał się Arkadiusz Nowomiejski, który został zatwierdzony do gry w piątek i już w pierwszym meczu zdobył bramkę, pieczętując zwycięstwo Czarnych.

Od początku meczu to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie i już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Patryka Marszałka i główce Kamila Szkudlarka piłka trafiła w poprzeczkę. W 14. minucie sprytem wykazał się Dawid Darmochwał, który szybkim wykonaniem rzutu wolnego i podaniem na wolne pole do Patryka Konsewicza zaskoczył obronę rywala, jednak golkiper Cukrownika wyszedł z bramki i obronił strzał „Czeskiego”. 15 minut później kolejny raz groźnie było w polu karnym zespołu z Pszenna – Arkadiusz Nowomiejski ograł obrońcę i dośrodkował z linii końcowej, uderzenie głową Patryka Konsewicza obronił bramkarz z Pszenna, a obrońca wybijając piłkę trafił w słupek. W końcówce pierwszej połowy trochę uaktywnili się goście, ale tylko raz w 38’ Przemysław Nowak mógł wykazać się kunsztem, broniąc na róg strzał z 16m. Do przerwy gole nie padły, jednak to prowadzone w dobrym tempie spotkanie mogło podobać się kibicom.

Już cztery minuty po zmianie stron powinno być 1:0 – Patryk Marszałek idealnym podaniem obsłużył Arkadiusza Nowomiejskiego, a ten w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok lewego słupka. Później w miarę upływy czasu goście słabli i widać było, że kwestią czasu jest, kiedy Czarni zdobędą pierwszą bramkę. Wreszcie w 67’ Grzegorz Wroczyński dostrzegł niekrytego w polu karnym Dawida Darmochwała, a ten strzałem z 10m po długim rogu dał swojemu zespołowi prowadzenie. Cukrownik zmuszony był się odsłonić i pięć minut później konta Czarnych mogła przynieść drugie trafienie – po zagraniu Arkadiusza Nowomiejskiego Patryk Konsewicz znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i uderzył z ostrego kąta na pustą bramkę i tylko ofiarna interwencja obrońcy, który wybił piłkę z linii zapobiegła zdobyciu gola przez wałbrzyszan. Minutę później kontratakowali goście i groźnie było w polu karnym Czarnych, ale zawodnik z Pszenna z kilku metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Do końca spotkania to gospodarze byli bliżsi podwyższenia wyniku niż goście wyrównania i w 77’ było praktycznie po meczu – Patryk Marszałek zagrał do Arkadiusza Nowomiejskiego, a ten przebiegł parę metrów i strzałem z 15m umieścił futbolówkę tuż przy lewym słupku bramki Cukrownika. Ten sam zawodnik mógł w 86’ jeszcze raz cieszyć się ze zdobytego gola, ale po idealnym wyłożeniu piłki przez Patryka Konsewicza spudłował z jedenastu metrów. Więcej ciekawego się już w tym meczu nie wydarzyło i to Czarni mogli świętować w pełni zasłużone zwycięstwo.

Nareszcie nasz zespół zagrał na miarę swoich możliwości i mimo absencji kliku czołowych zawodników nie dał rywalowi najmniejszych szans, co jest na pewno dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami. Oby tak dalej, a następne spotkanie już w najbliższy wtorek – Czarni zmierzą się o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego z Zagłębiem Wałbrzych w spotkaniu o 3. miejsce Pucharu Polski na szczeblu PPN Wałbrzych.