Kontakty

Aktualności

Puchar nie dla nas...

• autor: tomek1985wch, 2014-09-04 16:46

Niepowodzeniem zakończył się mecz Czarnych w półfinale Pucharu Polski na szczeblu PPN Wałbrzych – wałbrzyszanie ulegli w Głuszycy Włókniarzowi 0:2 i tym samym czeka ich spotkanie o 3. miejsce z Zagłębiem Wałbrzych.

Spotkanie mogło się zacząć się świetnie dla gości, bo już w 2. minucie Patryk Marszałek dośrodkował z rogu idealnie na głowę Mateusza Mudzina, ten jednak z bliska uderzył nad poprzeczką. Pięć minut później padł gol, ale dla Włókniarza – zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z dalszej odległości, a piłka po odbiciu się jeszcze od głowy gracza Czarnych wpadła pod poprzeczkę bramki Adama Makowskiego. W 13. minucie wałbrzyszanie mieli świetną okazję do wyrównania – po kolejnej dobrej wrzutce Patryka Marszałka Mateusz Mudzin znalazł się niekryty na piątym metrze i również tym razem uderzył za wysoko. W dalszej części pierwszej połowy Czarni mieli przewagę optyczną, jednak to kontry Włókniarza były groźniejsze, m. in. w 20’ zawodnik z Głuszycy popisał się szarżą w polu karnym i znalazł się sam przed bramkarzem, ale uderzył z ostrego kata w boczną siatkę. Minutę przed końcem Adam Makowski obronił mocny strzał z ok. 18m i to był już koniec emocji w pierwszej połowie, którą wygrali gospodarze 1:0.

Po zmianie stron obserwowaliśmy wyraźną przewagę Czarnych, którym jednak brakowało skuteczności. Najlepsze dwie okazje miał Patryk Marszałek – najpierw w 11. minucie uderzył z 18m w poprzeczkę, a minutę później po doskonałym podaniu Dawida Gołka przez prawie całe boisko znalazł się sam przed bramkarzem, jednak lobując golkipera Włókniarza z linii pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką. Również w następnych akcjach brakowało wałbrzyszanom precyzji i przede wszystkim ostatniego podania, a zespół z Głuszycy dobił Czarnych 11 minut przed końcem, gdy zawodnik gospodarzy strzałem z 10m wykończył skutecznie kontrę swojej drużyny. W 86. minucie Jakub Nowicki mógł jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale po ładnej indywidualnej akcji uderzył z bliska za lekko i bramkarz Włókniarza pewnie złapał piłkę. Więcej ciekawych akcji już nie było i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Szkoda tego spotkania, gdyż rywal na pewno był w zasięgu naszego zespołu, ale zabrakło trochę skuteczności i dokładności w paru sytuacjach, a przeciwnik bezlitośnie wykorzystał wszystkie błędy. To nie jest jednak koniec przygody Czarnych z Pucharem Polskim – wałbrzyszanie we wtorek zmierzą się o godzinie 17 z Zagłębiem Wałbrzych w meczu o trzecie miejsce, które daje awans do szczebla okręgowego. Już w niedzielę o 11 natomiast kolejny pojedynek ligowy z Cukrownikiem. Oba spotkania na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego – zapraszam.