Kontakty

Aktualności

Zwycięstwo na pożegnanie!

• autor: tomek1985wch, 2014-06-17 23:55

Z bardzo dobrej strony pokazali się w ostatnim meczu sezonu juniorzy Czarnych, którzy pokonali wyżej notowaną Karolinę Jaworzyna Śląska 3:2. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 3:0, a w drugiej połowie dali sobie wbić tylko dwa gole i po raz drugi w rundzie wiosennej schodzili z placu gry jako zwycięzcy.

Od początku kibice na stadionie przy ulicy Wrocławskiej obserwowali wymianę ciosów, gra była zacięta i wyrównana, a szanse miały oba zespoły. Już w 2. minucie przez obronę Karoliny przedarł się Oskar Cizio i wyszedł na czystą pozycję, ale bramkarz gości uratował swoją drużynę, broniąc strzał naszego pomocnika. W 12. minucie akcja przeniosła się na druga stronę i tym razem okazję do pokazania swojego kunsztu miał Bartłomiej Rudnicki, odbijając piłkę po uderzeniu z wolnego z ok. 20m. Pięć minut później było 1:0 dla Czarnych – Łukasz Fiszer po dobrym zagraniu na wolne pole znalazł się sam na sam z golkiperem Karoliny i dostrzegł jeszcze lepiej ustawionego Sebastiana Sadowskiego, a ten z bliska wpakował futbolówkę do bramki. W 21. minucie zawodnik gości ograł w polu karnym Arkadiusza Popławskiego, który ratował się faulem i sędzia bez wahania wskazał na wapno, jednak świetną interwencją popisał się Bartłomiej Rudnicki broniąc strzał z jedenastki. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się cztery minuty później, gdy Sebastian Sadowski podał do Adriana Kotasa, a ten lekkim technicznym uderzeniem z kilkunastu metrów obok wychodzącego bramkarza umieścił piłkę w siatce, zdobywając swojego pierwszego gola w barwach Czarnych. W 29. minucie było już 3:0 – Łukasz Fiszer zdecydował się na rajd przez pół boiska, wyprzedził obrońcę, minął bramkarza i zakończył tę fantastyczną akcję spokojnym strzałem na pustą bramkę. Do końca pierwszej połowy goście próbowali ponownie z rzutu wolnego, jednak i tym razem Bartłomiej Rudnicki był na posterunku, natomiast Łukasz Fiszer mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale posłał futbolówkę obok bramki i tym samym do przerwy było 3:0 dla wałbrzyszan.

Również po zmianie stron oba zespoły miały okazje bramkowe. Już w 47. minucie zawodnik Karoliny spudłował w sytuacji sam na sam. W 54. minucie Oskar Cizio wpadł w pole karne i uderzył z kilkunastu metrów, a piłka minęła bramkarza, ale niestety trafiła w słupek. Minutę później było już tylko 3:1 – po długim zagraniu z własnej połowy i błędzie naszej obrony gracz gości znalazł się na czystej pozycji i z bliska pewnie pokonał Bartłomieja Rudnickiego. W 64. minucie kolejny raz w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Fiszer który mając przed sobą tylko bramkarza przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył na pustą bramkę, ale niestety zabrakło mu precyzji. W końcówce pojedynek z bramkarzem Karoliny przegrał Sebastian Sadowski, natomiast goście 6 minut przed końcem zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego i zrobiło się nerwowo, ale mimo ogromnego zmęczenia udało się Czarnym dowieźć zwycięstwo do końca i po ostatnim gwizdku arbitra mogli oni z satysfakcją udać się do szatni.

Brawa dla naszego zespołu, który pokazał, że gdy tylko uda się zebrać 11 zawodników do gry, jest w stanie grać dobrze i skutecznie. Szkoda, że taka sytuacja miała miejsce tylko trzy razy w tej rundzie… Czarni z dorobkiem 21 punktów zajęli 13. miejsce w tabeli klasy OJ, co porównując nas z innymi drużynami jest wynikiem odzwierciedlającym nasze możliwości finansowo-organizacyjne, choć oczywiście przy odrobinie szczęścia była szansa na zdobycie paru punktów więcej. Podziękowania dla zawodników i sztabu szkoleniowego za ten trudny sezon, graczom, którzy będą kontynuować grę w barwach naszego klubu życzymy udanego odpoczynku i do zobaczenia wkrótce, natomiast tym, którzy podjęli decyzję o zmianie otoczenia lub zakończeniu przygody z ligową piłką, wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!