Kontakty

Aktualności

Bezbarwne zakończenie...

• autor: tomek1985wch, 2014-06-17 00:55

Bezbramkowym remisem zakończył się ostatni w tym sezonie mecz Czarnych. Oba zespoły stworzyły dość słabe widowisko, w którym ciekawych akcji było jak na lekarstwo i w efekcie zgromadzeni na stadionie przy ulicy Wrocławskiej kibice przez 90 minut nie zobaczyli goli.

W pierwszej połowie drużyny uczestniczące w tym spotkaniu oddały zaledwie dwa groźne strzały. W 12. minucie zawodnik Zielonych uderzył z półwoleja z ok. 10m, a Daniel Jesionowski bardzo dobrą interwencją uratował gospodarzy przed utratą bramki. W 29. minucie natomiast z podobnej odległości strzelał Kamil Szkudlarek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy po rozczarowujących 45 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Po zmianie stron nadal oba zespoły miały problemy z konstruowaniem akcji, choć sytuacji do zdobycia goli było trochę więcej. W 48. minucie Patryk Konsewicz odegrał spod linii końcowej do Grzegorza Wroczyńskiego, a ten z najbliższej odległości uderzył na bramkę, ale piłka po bloku obrońcy wyszła na rzut rożny. Sześć minut później odgryźli się Zieloni i po podaniu ze skrzydła gracz gości znalazł się niekryty na jedenastym metrze, jednak posłał futbolówkę wysoko nad bramką. W 60. minucie zawodnik z Mrowin strzelał z ok. 10m i ponownie dobrze zachował się Daniel Jesionowski, wybijając piłkę na róg. Później goście cofnęli się i bronili remisu, a do końca meczu to Czarni byli stroną przeważającą starając się za wszelką cenę objąć prowadzenie. W 63. minucie wałbrzyszanie mieli najlepszą sytuację do zdobycia gola – Łukasz Misiak zagrał w pole karne do Jakuba Nowickiego, ten przyjęciem zgubił obrońcę i znalazł się sam przed bramkarzem, ale uderzył z najbliższej odległości obok lewego słupka. Pięć minut później po dośrodkowaniu Patryka Marszałka z rzutu wolnego główka Patryka Konsewicza po rykoszecie minęła bramkę Zielonych. W 73. minucie po bardzo dobrej wrzutce z prawej strony Łukasza Misiaka nad poprzeczką główkował Dariusz Jaje i była to ostatnia dobra sytuacja w tym meczu. Do końca przewagę mieli Czarni, ale Zieloni bronili się mądrze i skutecznie i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Szkoda, że nie udało się zakończyć sezonu zwycięstwem tym bardziej, że rywal nie pokazał nic specjalnego i był jak najbardziej w zasięgu naszego zespołu. Końcówka sezonu była trochę słabsza w wykonaniu wałbrzyszan, którym ewidentnie brakowało już paliwa, jednak piąte miejsce na finiszu jest wynikiem bardzo dobrym szczególnie porównując to z opiniami „ekspertów” i „znawców” wieszczących przed rozpoczęciem pewny spadek do B-klasy. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach, a wznowienie treningów nastąpi na początku lipca. Dziękując zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w życie klubu za ten sezon życzę udanego wypoczynku od ligowej piłki, a wszystkich zapraszam do dalszego śledzenia strony, gdzie tradycyjnie będą się pojawiać informacje dotyczące przygotowań, transferów oraz inne ciekawe newsy.